Andrzej Gwiazda w TVP Info o liście działaczy opozycji w PRL: Chwała Bogu, napisaliście go za nas

- Chwała Bogu, napisaliście ten tekst za nas. To jest bardzo sympatyczne, że są ludzie, którzy potrafią napisać tekst, który uznajemy za swój - tak skierowany do posłów Porozumienia list podpisany przez działaczy opozycji antykomunistycznej komentował w programie "Minęła 20" współtwórca "Solidarności" Andrzej Gwiazda.

Członkowie opozycji antykomunistycznej, działacze "Solidarności" i więźniowie polityczni PRL zaapelowali do posłów Porozumienia w sprawie wyborów prezydenckich. "Dziś liczy się tylko dobro Rzeczpospolitej, a nie satysfakcja tego, czy innego polityka" - napisano w liście podpisanym ponad 70 osób. Treść listu opublikował w poniedziałek jako pierwszy portal niezależna.pl.

Kto dziś przyłoży rękę do wepchnięcia Polski w chaos polityczny, kto stanie na drodze przeprowadzenia wyborów prezydenckich, zapisze się na kartach historii obok tych, którzy w imię własnych korzyści gotowi byli poświęcać dobro wspólne. To chwila próby. Jeśli nie dopuszczą Państwo do tego, by w kraju zapanował chaos i niepewność, to zdadzą Państwo egzamin z dojrzałości publicznej i przysłużą się Rzeczpospolitej

- czytamy.

Zobacz wideo Czy dojdzie do wyborów w maju?

Andrzej Gwiazda: Napisaliście ten tekst za nas

Wśród sygnatariuszy znaleźli się m.in. Andrzej i Joanna Gwiazdowie, którzy gościli w poniedziałek wieczorem w programie "Minęła 20" w TVP Info.

- Dlaczego państwo podpisali się pod tym listem? - zapytał na początku prowadzący Michał Rachoń.

- Bo to jest prawdziwy tekst, doskonale oddaje sytuację, również oddaje nasze poglądy - odpowiedział Andrzej Gwiazda.

- No, po prostu: chwała Bogu napisaliście ten tekst za nas, to jest bardzo sympatyczne, że są ludzie, którzy potrafią napisać tekst, który uznajemy za swój - dodał, nie precyzując jednocześnie, czy mówi o samej Telewizji Polskiej, czy ogólnie o prawicowych dziennikarzach, niekoniecznie związanych z TVP.

Michał Rachoń nie skomentował stwierdzenia Andrzeja Gwiazdy, przechodząc do kolejnego pytania.

Więcej o: