"Z dziećmi tego pana się nie bawcie, bo mają wirusa", "Zaraza chce wejść". Medycy odpowiadają na hejt

Personel ze szpitala w Zielonej Górze wziął udział w kampanii, której tematem jest hejt podczas epidemii koronawirusa. Inspiracją było życie. "Z dziećmi tego pana się nie bawcie, bo mają wirusa", "Pan drzwi zamknie, bo zaraza ze szpitala chce wyjść", "Masz się wyprowadzić, bo nas zarazisz" - to niektóre z haseł, które w ostatnim czasie usłyszeli pod swoim adresem lekarze i pielęgniarki.

Na co dzień są na pierwszej linii frontu z koronawirusem, ale w ostatnich dniach - zamiast z brawami - coraz częściej spotykali się z hejtem. Personel Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze wspólnie z Polskim Radiem Zachód przygotował spot w ramach kampanii #wspierajmedyka, która ma zwrócić uwagę na problem traktowania pracowników medycznych w czasie epidemii koronawirusa.

Zobacz wideo Czy testy wśród medyków mają sens?

Personel medyczny we wzruszającym spocie. "Ranisz mnie, choć staram się nie zawieść"

We wzruszającym spocie medycy ubrani w służbowe kombinezony pokazują na kartkach, z jakimi hasłami w ostatnim czasie spotykali się oni i inni pracownicy polskiej służby zdrowia. "Z dziećmi tego pana się nie bawcie, bo mają wirusa", "Personel medyczny i osoby zainfekowane prosimy o powstrzymanie się od zakupów", "Pan drzwi zamknie, bo to zaraza ze szpitala chce wejść", "Masz się wyprowadzić, bo nas zarazisz" - to niektóre z nich.

Medycy pokazują też na kartkach, co sami myślą o obecnej sytuacji.

"Nie jestem bohaterem, to moja praca" - wskazuje pielęgniarz Marcin. "Ranisz mnie, choć staram się nie zawieść" - dodaje jego kolega, Jakub. Pielęgniarka Marta stwierdza: "Ratuję życie - nie zarażam". Cały spot można zobaczyć tutaj:

 

Więcej o traktowaniu medyków podczas epidemii koronawirusa pisaliśmy tutaj: Lekarze i pielęgniarki: brawa zastąpił hejt. "Zaraz syfa nam przyniesie", "Do sklepu nie wpuszczamy"

Więcej o: