Wybory w maju i wygrana Andrzeja Dudy? Prof. Dudek: Dla mnie nie będzie prezydentem

- Nie uznaję tych wyborów w ogóle za demokratyczne, wolne - ocenił w Porannej rozmowie Gazeta.pl prof. Antoni Dudek, politolog i historyk z UKSW.

- Jeżeli prezydent będzie wybrany w sposób, który nie będzie uznawany przez znaczącą część opozycji i opinii publicznej, to w oczywisty sposób będziemy mieli znacznie ostrzejszy konflikt polityczny - mówił prof. Antoni Dudek w Porannej rozmowie Gazeta.pl. Pytany, czy osobiście uzna wybór Andrzeja Dudy, jeśli ten wygra, odparł: 

Nie, dla mnie nie będzie prezydentem, dlatego że ja uważam, że od blisko dwóch miesięcy nie jest możliwa normalna kampania wyborcza. Ponieważ dla mnie sam akt głosowania jest tylko finałem pewnego procesu, który został kompletnie zdemolowany od połowy marca. W związku z tym ja nie uznaję tych wyborów w ogóle za demokratyczne, wolne. Już abstrahując od samych tych wątpliwości (...) związanych ze sposobem głosowania, tym samym technicznym wymiarem tego, co przed nami w owym tak zwanym głosowaniu korespondencyjnym. W związku z tym ja nie będę uznawał po sierpniu, kiedy skończy się kadencja Andrzeja Dudy, tak wybranego prezydenta w maju tego roku.
Zobacz wideo Wybory w maju i wygrana Andrzeja Dudy? Prof. Dudek: Dla mnie nie będzie prezydentem

Zdaniem politologa i historyka moment decydujący będzie po głosowaniach w Senacie, a później w Sejmie. - Albo pójdziemy w kierunku tego pseudo plebiscytu, który nam grozi dziesiątego, czy tam siedemnastego, czy dwudziestego trzeciego maja, to nie ma większego znaczenia. Dlatego, że tutaj przesunięcia o tydzień, czy kilkanaście dni, niczego nie zmienią. Albo też dojdzie do jakiejś formy kontraktu politycznego i główni gracze polityczni, a tu mam na myśli Prawo i Sprawiedliwość i Platformę Obywatelską, bo ona ma dzisiaj jednak tych posłów opozycyjnych najwięcej, łącznie te partie mają tak naprawdę większość konstytucyjną, że w jakimś zakresie dogadają się co do nowego terminu wyborów - ocenił prof. Dudek.

Czytaj też: Prof. Dudek: Obawiam się scenariusza, w którym policja i służby specjalne odbiorą samorządom spisy wyborców >>>

Więcej o:
Komentarze (99)
Wybory w maju i wygrana Andrzeja Dudy? Prof. Dudek: Dla mnie nie będzie prezydentem
Zaloguj się
 • vignol

  Oceniono 38 razy 30

  Dla mnie to on już teraz nie jest prezydentem tylko zwykłym kapciowym prezesa!

 • siwywaldi

  Oceniono 41 razy 25

  Też od co najmniej trzech tygodni powtarzam TO SAMO: przestańcie gazeciarskie gamonie, pieprzyć, że to będą wybory. Bo to będzie jedynie farsa i przewał, jakiego od ponad 70 lat, NIE WIDZIAŁ cywilizowany świat. Mam swoje lata, więc pamiętam, że nie tylko w demoludach, ale i w zamordystycznych NRD czy Rumunii, nawet najbardziej zapiekłe komuchy, TAKICH bezczelnych numerów nie robiły.

  Dlatego TRZEBA apelować do wszystkich międzynarodowych instytucji z OBWE na czele, żeby zrobiły z tego taki dym, by Duda nie dostał ANI JEDNEJ depeszy gratulacyjnej. Przynajmniej z krajów Unii – przy czym rzecz jasna, wiadomo, że Orban sie nie liczy.

 • ar.co

  Oceniono 23 razy 17

  Ależ pisowscy złodzieje z Du*ą muszą się bać odpowiedzialności za swoje przestępstwa, skoro aż tak - dosłownie po trupach Polaków - dążą do przeprowadzenia wyborów w czasie, który gwarantuje dziesiątki tysięcy zakażonych i tysiące zmarłych.

 • siekier35

  Oceniono 17 razy 13

  ja tam nawet nie mam zamiaru tych pakietów odbierać.
  frekwencji tym dudom nie zamierzam podnosić

 • lica79

  Oceniono 20 razy 12

  Po trupach do celu w tym PIS na czele z Kaczyńskim osiągnęli prawdziwe mistrzostwo

 • tybinka2

  Oceniono 11 razy 11

  Zgadzam się i też powtarzam wszystkim to NIE będa wybory tylko przekręt i fałszerstwo wyborcze. A osoba wyłoniona z tego kopertowego głosowanie NIE będzie prezydentem.

 • Polak

  Oceniono 10 razy 10

  A dla mnie nigdy nie był i nigdy nie będzie prezydentem jest przestępcą konstytucyjnym od początku kadencji (sprawa z Kamińskim ).

 • newadrewpolak

  Oceniono 11 razy 9

  Dla mnie budyń nie był NIGDY!!!!!! prezydentem tego kraju, toto było i jest jedynie przydupasem KC PIS i zwykłego posła..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX