TVP krytykuje "samorządowców-rebeliantów". Jacek Sutryk odpowiada w masce Hana Solo

Telewizja Polska nazwała część samorządowców rebeliantami. Prezydent Wrocławia w odpowiedzi założył przygotowaną samodzielnie maskę z wizerunkiem Hana Solo. "Zniszczył Gwiazdę Śmierci, wywalił w kosmos imperium zła" - uzasadnił swój wybór Jacek Sutryk.
Zobacz wideo Wybory w maju i wygrana Andrzeja Dudy? Prof. Dudek: Dla mnie nie będzie prezydentem

Prezydent Wrocławia w sobotę 25 kwietnia udostępnił na Facebooku podsumowanie działań miasta związanych z epidemią koronawirusa. Jacek Sutryk w kilkuminutowym nagraniu postanowił odnieść się także do materiału Telewizji Polskiej.

Jacek Sutryk o TVP:  Tak mi wychodzi, że ta druga strona to imperium zła

W piątkowym wydaniu TVP Info pojawił się materiał, w którym skrytykowani zostali samorządowcy, którzy odmówili przekazania Poczcie Polskiej danych osobowych i adresowych wyborców. Informacje te potrzebne są do przeprowadzenia głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich 2020. Samorządowcy ci kilkukrotnie nazywani byli rebeliantami.

Według TVP rebeliantami są prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Sopotu Jacek Karnowski czy prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. Ostatni z polityków postanowił odpowiedzieć na materiał telewizji publicznej. - Dajcie mi 10 sekund, mam pomysł, jak zrobić rebelianta - powiedział Jacek Sutryk w nagraniu.

W trakcie transmisji prezydent Wrocławia założył na twarz wykonaną samodzielnie maskę z wizerunkiem Hana Solo, jednego z bohaterów "Gwiezdnych Wojen". - I co, my jesteśmy rebeliantami? A wiecie, co zrobił Han Solo? Zniszczył Gwiazdę Śmierci, wywalił w kosmos imperium zła. Został bohaterem sojuszu. Tak mi wychodzi, że ta druga strona to imperium zła - żartował Jacek Sutryk, który w tle swojego wystąpienia włączył "Marsz Imperialny" z popularnej serii filmów, wyreżyserowanych przez George'a Lucasa. 

- Wolałbym, żeby TVP, która niedawno dostała 2 miliardy z publicznych pieniędzy, zajęła się uczciwą oceną sytuacji. Telewizja publiczna nazwała nas, samorządowców broniących waszych praw i strzegących demokracji i konstytucji, rebeliantami. W takim przypadku to chyba oczywiste, kto jest po ciemnej stronie mocy. I to nawet nie ja wymyśliłem, to telewizja publiczna - ocenił dalej prezydent Wrocławia. Na koniec Jacek Sutryk pożegnał się z widzami mówiąc: "Niech moc będzie z wami!".

Więcej o: