Szydło o wyborach prezydenckich: Nie możemy sobie w tej chwili pozwolić na łamanie konstytucji

- Mówienie, że wybory korespondencyjne są niemożliwe, jest fałszem - mówiła w "Sygnałach Dnia" w radiowej Jedynce była premier, a obecnie europarlamentarzystka Prawa i Sprawiedliwości Beata Szydło. - Wybory korespondencyjne dają pełne bezpieczeństwo, tylko musimy je w spokoju i zgodzie przeprowadzić - podkreślała.

W Senacie trwają prace nad ustawą autorstwa Prawa i Sprawiedliwości, zgodnie z którą majowe wybory prezydenckie miałyby zostać przeprowadzone wyłącznie w drodze głosowania korespondencyjnego. Temu rozwiązaniu sprzeciwiają się m.in. politycy opozycji, którzy domagają się przesunięcia terminu wyborów.

- Opozycja z jednej strony krzyczy "nie róbmy wyborów, to niebezpieczne", z drugiej mówi "odmrażajmy życie gospodarcze i społeczne" - komentowała w poniedziałek w radiowej Jedynce była premier Beata Szydło.

Europarlamentarzystka PiS przekonywała, że w ostatnich dniach "wszyscy kandydaci opozycji prowadzili intensywną kampanię", a prezydent Andrzej Duda nie ma takiej możliwości.

- W związku z sytuacją w Polsce pan prezydent koncentruje się na tym, na co czekają Polacy, czyli współpracy z rządem w walce z koronawirusem, przygotowywaniu projektów ustaw, które mają chronić miejsca pracy, wspierać polską gospodarkę - dodała.

Zobacz wideo

Beata Szydło: Nie możemy sobie pozwolić na łamanie konstytucji

- Scena polityczna musi być stabilna. Przeprowadźmy wybory i zajmijmy się naprawdę tym, co jest dzisiaj najważniejsze, czyli praca, gospodarka, zabezpieczenie polskich rodzin. Jesteśmy w czasie szczególnym i wydaje się, że politycy opozycji niestety nie dorośli do swojej funkcji i nie chcą tego zobaczyć. W złej woli starają się robić wszystko, żeby tę sytuację zdestabilizować - przekonywała europosłanka Prawa i Sprawiedliwości.

- Wybory korespondencyjne dają pełne bezpieczeństwo, tylko musimy je w spokoju i zgodzie przeprowadzić - zaapelowała. Według Beaty Szydło, "mówienie, że wybory korespondencyjne są niemożliwe, jest fałszem".

- Konstytucyjnie wybory muszą się odbyć. Nie możemy sobie w tej chwili pozwolić na łamanie konstytucji. Każde inne rozwiązanie jest po prostu złym rozwiązaniem - podsumowała.