10 tys. miejsc dla medyków i zakażonych koronawirusem. Morawiecki dziękuje wojewodom

Mateusz Morawiecki podziękował wojewodom za przygotowanie łącznie 10 tys. miejsc izolatoryjno-hotelowych dla służb medycznych i osób zakażonych koronawirusem. Ci pierwsi wykorzystują obecnie 13 proc. przygotowanych dla nich miejsc, drudzy - 6 proc.

Szef rządu podkreślił, że choć "sytuacja, w jakiej się znajdujemy daleka jest od normalności, w obliczu pandemii terenowa administracja rządowa zdecydowanie staje na wysokości zadania". Premier poinformował, że we współpracy z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji wojewodowie w 239 obiektach przygotowali 10 477 miejsc służących jako izolatoria i hotele dla medyków. Zajętych jest aktualnie 19 procent z ich, co szef rządu ocenił jako pozytywne.

Zobacz wideo Debata prezydencka. Powietrze

W Polsce jest 10 477 miejsc służących jako izolatoria i hotele dla medyków oraz zakażonych koronawirusem

Osoby zakażone koronawirusem wykorzystują 6 procent miejsc izolatoryjnych przygotowanych dla nich przez wojewodów. Mają ich do dyspozycji w sumie 7 557 w 76 obiektach.

3 718 to liczba specjalnych miejsc hotelowych, na które mogą liczyć lekarze i personel medyczny. Wolnych jest obecnie 87 procent z nich.

"Przed kolejnym pracowitym tygodniem mogę Państwa zapewnić, że jesteśmy dobrze przygotowani na walkę z koronawirusem" - napisał Mateusz Morawiecki na Facebooku.

W Polsce od początku epidemii odnotowano 11 617 zakażeń SARS-CoV-2. Zmarło 535 pacjentów.

Więcej o: