Rząd przedłuża obowiązkową kwarantannę dla wracających do Polski. Granic nie otworzy "do odwołania"

W związku z epidemią koronawirusa rząd postanowił do odwołania przedłużyć zamknięcie polskich granic dla ruchu pociągów. Rozporządzenie podpisane przez premiera Mateusza Morawieckiego opublikowano w Dzienniku Ustaw w niedzielę 26 kwietnia.

Nowe rozporządzenie Rady Ministrów, opublikowane w niedzielę 26 kwietnia w Dzienniku Ustaw, przedłużyło "do odwołania" wstrzymanie międzynarodowego ruchu kolejowego. Według dotychczasowych przepisów pociągi nie mogły przekraczać polskich granic właśnie do 26 kwietnia. 

Tym samym "do odwołania" obowiązuje też przepis nakazujący osobom przekraczającym granicę i udającym się do miejsc zamieszkania lub pobytu na terenie Polski poddanie się obowiązkowej, dwutygodniowej kwarantannie

Zobacz wideo Debata prezydencka. Energia

W sobotę informowaliśmy, że samoloty Polskich Linii Lotniczych LOT nie będą regularnie latać do połowy maja. Tym samym spółka przedłużyła zawieszenie rejsów, które pierwotnie kończyłoby się w sobotę, 25 kwietnia. Samoloty PLL LOT uczestniczą jedynie w rejsach towarowych w ramach akcji Cargo dla Polski.

Rzecznik PLL LOT Michał Czernicki podkreślił, że decyzja Zarządu PLL LOT jest zgodna z polityką innych przewoźników lotniczych, operujących na rynkach europejskich i podyktowana jest przede wszystkim regulacjami Unii Europejskiej, rekomendującymi przedłużenie zamknięcia zewnętrznych granic Unii do dnia 15 maja.

Więcej o: