Mieszkańcy dwóch miast mają iść dziś głosować. Wejście do lokalu wyborczego "na wezwanie"

W Aleksandrowie Kujawskim zostaną przeprowadzone przedterminowe wybory na burmistrza miasta, a w Ciechocinku - wybory uzupełniające do Rady Miasta.
Zobacz wideo Debata prezydencka. Powietrze

Dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego we Włocławku Jacek Kraszewski powiedział, że inspekcja sanitarna wydała zalecenia w sprawie środków bezpieczeństwa, jakie powinny być zachowane w związku z epidemią koronawirusa. Wejście do lokalu wyborczego będzie następowało pojedynczo, na wezwanie, a w środku nie będą mogły przebywać więcej niż dwie osoby. Wyborcy otrzymają rękawiczki, długopisy jednorazowego użytku i maseczki.

Jacek Kraszewski powiedział, że członkowie komisji wyborczych będą mieli specjalne przyłbice. Zalecono im też, by zachowywali co najmniej dwa metry odległości od siebie przy ustalaniu wyników głosowania.

Wybory w burmistrza Aleksandrowa Kujawskiego były dwukrotnie przekładane w związku z epidemią, a wybory uzupełniające do rady Ciechocinka odbędą się w pierwotnie wyznaczonym terminie. W Aleksandrowie Kujawskim wybory zarządzono z powodu śmierci dotychczasowego burmistrza, a w Ciechocinku z powodu śmierci radnego.

Więcej o: