Szumowski: Nie wiem na jakiej podstawie ktokolwiek twierdzi, że wybory korespondencyjne stanowią zagrożenie

Minister zdrowia Łukasz Szumowski udzielił wywiadu "Super Expressowi". Przekonuje w nim, że - wbrew temu, co twierdzą eksperci - wybory korespondencyjne nie stanowią zagrożenia. Szumowski zapewnił również, że pracownicy służby zdrowia mogą zrobić test na COVID-19 w każdej chwili.

- Moje rekomendacje są takie, żeby zrobić tradycyjne wybory za dwa lata, żeby nie było tych wszystkich wątpliwości. Zdecydujmy wszyscy, że przesuwamy te wybory o dwa lata - dlaczego nie? Ja podpisałem się pod tym projektem. Dlaczego więc ci moi krytycy czy adwersarze nie podpiszą się pod bezpiecznymi, tradycyjnymi wyborami - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" Łukasz Szumowski.

- Nie wiem na jakiej podstawie ktokolwiek twierdzi, że wybory korespondencyjne stanowią jakiekolwiek zagrożenie - dodał.

Czytaj też: Wybory kopertowe w maju? Epidemiolodzy wydali jednoznaczną opinię: Niosą ryzyko nasilenia się zakażeń >>>

Zobacz wideo „Bawaria to przykład, że głosowanie korespondencyjne jest niebezpieczne”

Pytany, dlaczego w Sejmie zagłosował przeciw regularnym testom dla pracowników służby zdrowia, powiedział, że "mogą oni zrobić test w każdej chwili, kiedy tylko tego potrzebują".

Przyznał jednocześnie, że "na pewno są takie sytuacje, że do pracowników nie dociera pełna informacja". - My ją przekazujemy do wszystkich dyrektorów placówek, gdzie wyraźnie mówimy: "Macie prawo zrobić testy, płacimy za nie". Apelujemy o to, żeby robić jak najwięcej testów - zaznaczył minister. 

Więcej o: