Karty wyborcze już w druku, choć ustawa nie wróciła nawet do Sejmu. Tomczyk: Sasin skończy w więzieniu

Ustawa o wyborach korespondencyjnych nie weszła jeszcze w życie, ale rząd drukuje już karty i zapowiada, że będą dystrybuowane zanim przepisy przyjmie Sejm. Zdaniem posła KO Cezarego Tomczyka Jacek Sasin, minister odpowiedzialny za organizację wyborów, "skończy w więzieniu".

Jacek Sasin poinformował w środę, że trwa drukowanie kart do głosowania, przeznaczonych do użytku 10 maja w wyborach korespondencyjnych. - Tak już drukuje. Rzeczywiście to jest prawda. Właśnie na mocy tej decyzji, o której mówiłem, ten druk został podjęty - mówił w rozmowie z TVN24. Dodał, że Poczta Polska będzie rozsyłać pakiety jeszcze zanim ustawa wejdzie w życie. Dystrybucja ma odbywać się na tydzień przed wyborami, a ustawa wróci do Sejmu z Senatu prawdopodobnie 3-4 dni przed wyznaczoną datą. 

Zobacz wideo „Bawaria to przykład, że głosowanie korespondencyjne jest niebezpieczne”

Koalicja Obywatelska zapowiedziała złożenia do prokuratury  zawiadomienia o podejrzeniu dokonania przestępstwa wyborczego przez wicepremiera Jacka Sasina i premiera Mateusza Morawieckiego. Posłowie Koalicji Obywatelskiej wskazywali na bezprawne ich zdaniem drukowanie kart do głosowania.

- To nie będą wybory, to będzie usługa wyborcza. Dla przeprowadzenia wyborów PiS nie zawaha się podeptać polskiego prawa - dodał Marcin Kierwiński. - Organy państwa mogą działać tylko na podstawie i w zakresie prawa, nie poza nim. Nie można doprowadzić do anarchii w państwie. Jeżeli wicepremier Sasin, pytany o to, na podstawie jakiej ustawy działa - mówi, że ustawy jeszcze nie ma, ale działania już są. Bo "być może ustawę uchwali się w trakcie" wysyłania pakietów. To jest to czysta anarchia - dodał Cezary Tomczyk.

Tomczyk ponownie skomentował działania odpowiedzialnego za przeprowadzenie wybory wicepremiera w rozmowie z "Faktami". - Jacek Sasin, który drukuje karty, popełnia przestępstwo i za takie coś po prostu skończy w więzieniu. Trzeba to sobie jasno powiedzieć - powiedział poseł.

Więcej o:
Komentarze (473)
Karty wyborcze już w druku, choć ustawa nie wróciła nawet do Sejmu. Tomczyk: Sasin skończy w więzieniu
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 105 razy 99

  Jak widzę te zakazane mordy zdradzieckie pisowskiej elity - to mi się słabo robi od samego patrzenia ...

 • przewooz

  Oceniono 77 razy 77

  Co to kogo dziwi? Może tylko redaktor Żakowski jest zaskoczony, bo przecież parę lat temu tak ciepło się wypowiadał o tych przestępcach, którzy nami dzisiaj rządzą. Zdziwiony na pewno nie jest redaktor Soroczyński. Dla niego ważne jest tylko żeby pieniądze rozdawać. W końcu przeczytał dwie książki i na ekonomii się zna.
  I tak właśnie ZAWALIŁA się nasza demokracja. Obecnie jesteśmy państwem AUTORYTARNYM. A PiS nawet nie próbuje tego pudrować. A lud ich kocha, bo jest tępy i rządzony przez kościół.

 • zielonyludek

  Oceniono 62 razy 56

  Sasin w więzieniu - tam jego miejsce. Ale żeby go posadzić musiałby sie stać cud i Kaczyński stracić władzę a na to sie nie zanosi w najbliższych latach. Dyktator trzyma się mocno i o dziwo ciagle ma duże poparcie. Opozycja nie wie jak sie mu przeciwstawić.

 • burek_polny

  Oceniono 49 razy 49

  Za organizacje lotu do Smolenska czy za druk kart bez zadnego trubu. Wszystko jedno, liczy sie skutek! Al Capone tez w koncu posadzili.

 • cah50

  Oceniono 50 razy 48

  To pryszczate popychadło gnoma prędzej lub póżniej pójdzie siedzieć !!!!

 • pkt4a

  Oceniono 45 razy 45

  Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze czeka .
  Tzw "wybory" w czasie szalejącej epidemii coronawirusa to zbrodnia przeciwko ludzkości. Ofiary śmiertelne tego szaleństwa "wyborczego" to zbrodnia przeciwko ludności.
  A p.Jacek z Wołomina prze i prze . Lekarze epidemiolodzy i wirusolodzy oficjalne przestrzegają a p.Jacek z Wołomina mimo wszystko stawia na swoim .

  Milosević i kumple rumakowali , rumakowali i staneli przed MTK w Hadze ...

 • vitruvius

  Oceniono 40 razy 36

  Zagłosuję na tych, którzy wierchuszkę PiS, w tym Sasina wsadzą. Ponadto utrata majątku (grzywna równa temu co nakradli) i minimalna emerytura, Jak wyjdą, nic więcej. W ramach katolickiej łaski, Luxi gum + wazelina na pobyt z podobnymi kryminalistami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX