Wielka Brytania. W ciągu jednego tygodnia w Londynie zmarły 2823 osoby. Opublikowano wykres

Tylko w jednym tygodniu w Londynie zmarły 2823 osoby - podał Office for National Statistics, czyli brytyjski odpowiednik GUS-u. To o ponad połowę więcej, niż średnia tygodniowa za ostatnie 10 lat. Epidemia koronawirusa spowodowała w Wielkiej Brytanii śmierć ponad 17 tysięcy osób.

Tylko w jednym tygodniu, w dniach 4-10 kwietnia, gdy epidemia koronawirusa przybierała na sile, w Londynie zmarły łącznie 2823 osoby - podał Office for National Statistics. Brytyjski odpowiednik Głównego Urzędu Statystycznego publikuje dane o śmiertelności raz w tygodniu, co pozwala zobaczyć, jak duży wpływ może na nią mieć epidemia koronawirusa.

Zobacz wideo Gowin o nadchodzącym szczycie zachorowań

Londyn. W ciągu tygodnia zmarły 2823 osoby

Analityk Rafał Mundry z Uniwersytetu Wrocławskiego zwraca uwagę, że według danych z ostatnich 10 lat tygodniowo w stolicy Wielkiej Brytanii umiera średnio 930 osób. Liczba wszystkich zgonów wynosząca 2923 jest więc znacznie większa, niż przeciętnie - nie podano jednak, ile dokładnie osób, które uwzględniono w statystyce, zmarło na COVID-19, a ile - na inne choroby

W Wielkiej Brytanii z powodu koronawirusa zmarło 17 378 osób, a zakażenie potwierdzono u ponad 130 tysięcy. Najwięcej ofiar śmiertelnych jest w Londynie - od początku epidemii zmarło tam co najmniej 4038 osób. W ubiegłym tygodniu burmistrz miasta informował, że w powodu epidemii śmierć poniosło m.in. 20 pracowników londyńskich autobusów oraz 3 pracowników metra. W ostatnich dniach o dużym wzroście zgonów informowała też Holandia. W ostatnim tygodniu liczba zgonów wyniosła tam 5100 - czyli aż o 2 tysiące więcej, niż wynosi średnia za ostatnie dziesięć lat. 

Więcej o: