Czy zamkniecie szkół będzie przedłużone? Minister Piontkowski odpowiada

Minister edukacji narodowej pod koniec tygodnia ma ogłosić decyzję dotyczącą zamknięcia szkół. Dariusz Piontkowski podkreśla, że na przedłużenie zdalnej nauki wpływ będzie miała opinia ministra zdrowia.
Zobacz wideo Szef MEN podkreśla, że to nie jest czas na wypoczynek, a na nadrabianie zaległości

Dariusz Piontkowski na antenie TVP 1 zapowiedział, że pod koniec tygodnia rząd podejmie i ogłosi decyzję dotyczącą dalszych obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. Minister edukacji zaznaczył, że należy spodziewać się przedłużenia terminu zamknięcia szkół.

Dariusz Piontkowski: Raczej będzie to decyzja o kolejnym przedłużeniu zamknięcia szkół

- Wydaje się, że w obecnej chwili raczej będzie to decyzja o kolejnym przedłużeniu zamknięcia szkół działających w formie tradycyjnej - powiedział polityk zaznaczając jednak, że nie wyklucza powrotu uczniów do szkół przed końcem roku szkolnego. Na razie szkoły mają być zamknięte do 26 kwietnia.

Minister edukacji narodowej dodał, że rozpatrywanych jest kilka wariantów powrotu uczniów do szkół. W pierwszej kolejności swoją działalność miałyby rozpocząć przedszkola i szkoły dla klas uczących najmłodsze dzieci. - To związane jest także z uruchomieniem gospodarki, bo w przypadku tych najmłodszych dzieci jest oczywiście największy problem z pozostawieniem ich w domu. Stąd wydaje się, że te placówki powinny najszybciej wrócić do w miarę normalnego działania - mówił Dariusz Piontkowski.

Polityk odniósł się także do organizacji egzaminów ósmoklasisty, maturalnych oraz zawodowych. - Dziś jeszcze jest za wcześnie, żeby mówić, w jakich terminach się one odbędą. Postaramy się przedstawić za kilka, kilkanaście dni taki harmonogram, który według nas mógłby być zrealizowany. A jego realizacja będzie zależała, od tego, co się będzie działo z rozwojem epidemii w Polsce - podkreślił Piontkowski zaznaczając, że być może w czerwcu będzie możliwe przeprowadzenie pierwszych egzaminów.

Więcej o: