Andrzej Duda bez maseczki rusza z ofensywą wyborczą. "Obronimy Polskę plus". Obok Beata Szydło

- Ja chcę Polski plus. Nawet w czasach kryzysu, obronimy Polskę plus - zadeklarował na poniedziałkowej konferencji prasowej prezydent Andrzej Duda. - Chcę jasno i wyraźnie powiedzieć, że jeśli nadal będę piastował ten urząd, z całą pewnością nie dojdzie do likwidacji 500 plus i z całą pewnością nie dojdzie do podwyższenia wieku emerytalnego, ponieważ ja takich ustaw nie podpiszę - dodał prezydent. Na konferencji obecni byli również członkowie sztabu Dudy: Beata Szydło i Adam Bielan.
Zobacz wideo Paweł Kowal komentuje słowa prezydenta o wyborach

Prezydent stwierdził też, że ostatnie pięć lat - a więc okres rządów PiS - były "dobrym czasem dla Polski". - To był czas realizacji zobowiązań. Miałem wielką przyjemność i zaszczyt brać w tym udział i wspólnie z panią premier [Beatą Szydło - red.] i później z panem premierem Mateuszem Morawieckim realizować to, co uważaliśmy - i wciąż jesteśmy o tym przekonani - było dobre dla polskiego społeczeństwa, było dobre dla jego rozwoju, ale przede wszystkim było dobre także i dla rozwoju Polski, naszej gospodarki - ocenił Duda.

Beata Szydło nie zapomniała o politycznych oponentach: Najczęściej słyszeliśmy krytykę ze strony polityków Platformy, PSL-u czy lewicy

Po wystąpieniu prezydenta, głos zabrała była premierka, która mówiła o tym, że PiS i prezydent wspólnie "zbudowali Polskę plus". Szydło nie zapomniała też uderzyć w politycznych oponentów. - Kiedy przygotowywane były te wszystkie programy, bardzo często nie tylko krytykowali, ale też straszyli Polaków, że budżet tego nie wytrzyma, że takie programy są niepotrzebne - stwierdza Szydło. Dodała, że to Platforma Obywatelska proponowała Polsce "Polskę minus".

Była szefowa rządu wierzy, że Polska z kryzysu wyjdzie "suchą stopą". - Przed nami stoi taki wybór: czy postawimy na "Polskę plus", czy "Polskę minus". Najczęściej słyszeliśmy krytykę ze strony polityków Platformy, PSL-u czy lewicy. To nasza wspólna odpowiedzialność za Polskę, czy pozwolimy na to, żeby te programy społeczne zostały ograniczone, zlikwidowane, czy dalej będziemy pracować, by Polska się rozwijała - powiedziała Szydło.

Więcej o: