Krótsze wakacje dla studentów z powodu epidemii koronawirusa? Minister nauki komentuje

Minister nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Murdzek został zapytany o to, czy z powodu epidemii koronawirusa konieczne będzie wprowadzenie zmian w kalendarzu roku akademickiego 2019/2020. Według polityka decyzję tę będą podejmowały władze uczelni.
Zobacz wideo Szef MEN podkreśla, że to nie jest czas na wypoczynek, a na nadrabianie zaległości

Wojciech Murdzek w rozmowie z "Super Expressem" przyznał, że epidemia koronawirusa stanowi duże wyzwanie także dla szkół wyższych. Polityk został zapytany o to, czy tak samo jak minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski nie będzie wydłużał roku szkolnego kosztem wakacji.

Studenci mogą mieć skrócone wakacje? Możliwe w indywidualnych przypadkach

Dotychczas wakacje na uczelniach wyższych obejmowały czas od lipca do końca września. W tym roku, w indywidualnych przypadkach będą najprawdopodobniej krótsze. Decyzje w tym zakresie będą podejmowali rektorzy poszczególnych uczelni.

- powiedział minister Murdzek. Wcześniej w sprawie roku szkolnego wypowiedział się także Dariusz Piontkowski. Minister edukacji narodowej powiedział, że najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest to, że uczniowie nie wrócą już w tym roku szkolnym do szkół, jednak nie jest to powód, by skracać uczniom wakacje.

Dalej Wojciech Murdzek podkreślał, że polskie środowisko naukowe bardzo angażuje się w walkę z koronawirusem. - Cieszy mnie, że polscy naukowcy z taką energią włączają się w pracę nad pokonaniem COVID-19. Jesteśmy dumni z polskiego testu na koronawirusa, opracowanego w Instytucie Chemii Bioorganicznej PAN w Poznaniu. Ale przykładów działań naszych naukowców mamy o wiele więcej. Jestem pewien, że nauka stanie się oparciem i nadzieją na powrót do normalności - powiedział polityk.

Więcej o: