Opole. 28-latek źle założył maseczkę ochronną. Okazało się, że jest poszukiwany

Mieszkaniec Opola nie skorzystał z nakazu dotyczącego zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych, choć posiadał maseczkę. Podczas kontroli policjanci odkryli, że 28-latek jest poszukiwany.

Od czwartku 16 kwietnia w Polsce obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa podczas przemieszczania się czy przebywania w miejscach publicznych. Policjanci z Opola tego samego dnia sprawdzali, czy mieszkańcy miasta stosują się do zaleceń.

Opole. 28-latek źle założył maseczkę ochronną. Trafił do aresztu, bo był poszukiwany

Policjanci ruchu drogowego podczas patrolu na ulicy Pużaka zauważyli mężczyznę, który niewłaściwie założył maseczkę ochronną. Maseczka zakrywała jedynie podbródek 28-latka. Nos i usta były odsłonięte. Mundurowi zatrzymali się, by zwrócić pieszemu uwagę.

Podczas legitymowania okazało się, że mieszkaniec Opola jest poszukiwany. 28-latek miał odbyć karę pozbawienia wolności. Mężczyzna został więc zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu, skąd trafił do zakładu karnego.

Zobacz wideo Maskowanie ust i nosa. Co należy wiedzieć? Jak zrobić samemu maseczkę?

Policjanci przypominają, że w miejscach publicznych: w sklepach, bankach, na poczcie czy ulicy, należy zasłaniać usta oraz nos. Nie trzeba w tym celu kupować profesjonalnej maseczki - wystarczy chusta lub część odzieży. Nakaz zasłaniania ust i nosa na terenie Polski obowiązuje do odwołania. Minister zdrowia Łukasz Szumowski stwierdził, że będzie to konieczne do momentu, kiedy wynaleziona i udostępniona zostanie szczepionka na koronawirusa. Więcej informacji na ten temat nakazu zakrywania twarzy można znaleźć na stronie www.gov.pl