Nienaganną fryzurą zwrócił uwagę policjantów. Mieszkaniec Włoch dostał mandat za wizytę u fryzjera

Mieszkaniec włoskiej miejscowości Rovellasca dostał mandat, bo korzystał z usług fryzjera pomimo obowiązujących zakazów. Mężczyznę zdradziła nienaganna fryzura.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą środę w miejscowości Rovellasca w Lombardii na północy Włoch. Uwagę policyjnego patrolu przykuł mężczyzna, który szedł ulicą historycznego centrum miasta. Tym, co wyróżniało go na tle innych obywateli, była zbyt starannie ułożona fryzura. Kiedy policjanci zatrzymali go i zapytali o jego uczesanie, nie miał wyboru - musiał się przyznać, że kilka chwil wcześniej wyszedł z salonu fryzjerskiego, który był otwarty pomimo obowiązujących restrykcji - relacjonuje portal La Provincia.

Surowe kary za łamanie restrykcji. 280 euro mandatu dla fryzjera i jego klienta

Policjanci ukarali mężczyznę mandatem w wysokości 280 euro, a następnie skierowali swoje kroki do otwartego salonu fryzjerskiego, z którego usług skorzystał. Spotkali tam 50-letniego fryzjera, który dostał taki sam mandat i nakaz zastosowania się do obowiązujących przepisów - pisze Il Notizario

Zobacz wideo Arłukowicz krytykuje zachowanie Kaczyńskiego i mówi o stracie ojca

Koronawirus we Włoszech

Przypomnijmy, że Włochy są jednym z najciężej dotkniętych koronawirusem krajów Europy. Stwierdzono tam ponad 178 tysięcy przypadków zakażenia i ponad 23 tysiące zgonów spowodowanych COVID-19.

Więcej o: