Arłukowicz: Fryzjer dla nas zamknięty, a dla Kaczyńskiego otwarty jest Wawel. To jest dzisiejsza Polska

- Mamy zamkniętego naszego fryzjera, a dla Jarosława Kaczyńskiego otwarty jest Wawel. To jest dzisiejsza Polska - powiedział Bartosz Arłukowicz w Porannej Rozmowie Gazeta.pl. Były minister zdrowia podkreślił, że nie możne uprawiać "mistyfikacji wyborów", tak jak to robi prezes PiS.

W poniedziałek gościem Łukasza Rogojsza w Porannej Rozmowie Gazeta.pl był europoseł i były minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. Polityk związany jest z Platformą Obywatelską. Jest również szefem kampanii kandydatki na prezydenta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

My dzisiaj musimy walczyć, abyśmy pod osłoną koronawirusa nie zostali wciągnięci na chybotliwą łódź, którą nam funduje Jarosław Kaczyński, która skończy się upadkiem demokracji

- powiedział Bartosz Arłukowicz. Dodał, że nie możne uprawiać "mistyfikacji wyborów", a prezes Prawa i Sprawiedliwości to robi.

My dzisiaj dostajemy zalecenia, żeby chodzić w masce po ulicy i w ten sam dzień obserwujemy Jarosława Kaczyńskiego, który, z tego co czytałem, z Terleckim i Szydło jadą na Wawel. Mamy zamkniętego naszego fryzjera, a dla Jarosława Kaczyńskiego otwarty jest Wawel. To jest dzisiejsza Polska

- stwierdził były minister zdrowia.

Bartosz Arłukowicz: Ojciec nie pchałby nas w to szaleństwo

Polityk wspomniał, że niedawno, już "w otoczeniu koronawirusa", odbył się pogrzeb jego ojca.

Została mama, która ma siedemdziesiąt parę lat. I mama mi powiedziała: Synu, musimy iść do taty. A ja jej odpowiedziałem: Mamo, zastanówmy się, czy ojciec by chciał, żebyśmy do niego szli w tym wirusie na cmentarz. On, jak większość ojców i matek, był mądry i odpowiedzialny. Nie pchałby nas w to szaleństwo

- podkreślił Arłukowicz. Dodał, że Kaczyński takimi zachowaniami pokazuje, jak będzie wyglądać Polska po tych wyborach.

Więcej o:
Komentarze (28)
Arłukowicz: Fryzjer dla nas zamknięty, a dla Kaczyńskiego otwarty jest Wawel. To jest dzisiejsza Polska
Zaloguj się
 • hiperon59b

  Oceniono 9 razy 5

  Jeśli opozycja uważa, że od 5-lat Prezes z pisią zgrają (do której należy też Gowin) rządzi dobrze Polską i umacnia demokrację, nie łamie konstytucyjnych zasad, państwowych firm nie traktuje jak własny folwark, itp. to może wchodzić w układy z tym śliskim Gowinem. Ale jeśli opozycja uważa, że od 5-ciu lat Prezes z pisią zgrają niszczy Polskę, osłabia ją na arenie międzynarodowej a z demokracji zrobił (tak właśnie, już zrobił) autorytaryzm to o żadnych rozmowach z Gowinem nie może być mowy. Niech pisia zgraja robi sobie te wybory jak chce i kiedy chce. Trzeba po tych niby wyborach zgłosić protesty wyborcze i je unieważnić. Każdy prawnik (oprócz oczywiście tych z pisiej zgrai) potrafi uzasadnić, że przy takich wyborach złamano wszystkie zasady kodeksu wyborczego i konstytucji.

 • soloboch

  Oceniono 14 razy 4

  Znowu się tutaj rozpleniły Pisowskie Trolle i nadają swoje kłamstwa. Z którego ministerstwa wydają wam dyrektywy oprócz ministra zero którego jusz znamy?
  Panie Bartoszu proszę o więcej zaangażowania w walce z tą pisowską bandą

 • stycznikbis

  Oceniono 9 razy 3

  PO jest partia zbyt ostrożną, by nie powiedzieć zachowawczą, wykluczającą w działaniach ryzyko i to nic jej dobrego nie wróży. Nie wiem kto liderom doradza, ale od samego początku w moim kręgu znajomych i to kumatych w polityce, powstała opinia że Kidawa to błąd. To jest cały czas podobnie jak z tą "totalną opozycją", która głównie polegała na bojkocie TVP i gadaniu, a nie działaniu. Jestem pewien, że rozumieją co znaczy słowo "totalnie", ale jak zwykle kunktatorstwo i wiara, że samo hasło wystarczy by historie odwrócić. Otóż nie. Mamy coraz mniej przekonania, że partia potrafi kartę odwrócić. Początkiem zmian mógł być start Arłukowicza.

 • nowyemeryt

  Oceniono 6 razy 2

  Może towarzysze z KC PIS coś wiedzą ,że Jarkowi niewiele dni zostało?
  Dlatego ulegają różnym kaprysom I sekretarza .

 • wieraku

  Oceniono 1 raz 1

  On, J. Kaczyński narobił już taki chlew i śmietnik w kraju i ciagle gardzi ludźmi, że nie mam już siły pisać o tym tym tyranie, despocie, uzurpatorze władcy. Ten potwór Kaczyński musi odejść. Musi!

 • sigillum.2

  Oceniono 13 razy 1

  Jak się nazywa pomoc Arłukowicza dla Małgośki? "Eutanazja polityczna".

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 2 razy 0

  W Węgrowie wszystko sie zaczelo ...
  Pani Malgosia moze rzewnie dzis zanucic:

  <<To były piękne dni,
  Po prostu piękne dni,
  Nie zna już dziś kalendarz takich dat.
  Wtedy uczyłeś mnie,
  Wymawiać imię swe,
  Wtedy rzuciłeś dla mnie cały świat.
  La la la la la la la la la la la la
  To były dni,
  Niezapomniane dni.
  >>

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 2 razy 0

  Panie Arlukowicz, Pan POwroci do Węgrowa!
  Dal sie tam Pan POznac od najlepszej strony, a panski wiekopomny rechot PO dzis dzien rozbrzmiewa na ulicach miasteczka.
  Kampanijny majstersztyk. Takich nam czeba.

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 4 razy -2

  Jestesmy POd wrazeniem Arlukowicza jako sprawnego szefa Komitetu Wyborczego MKB.
  Wczesniej dal sie poznac jako swietny “pelnomocnik d/s wykluczonych” i niezaPOmniany Minister Zdrowia.
  Bajeczny wrecz organizator.
  A moze Bartosz zechcialby zamienic sie rolami z MKB ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX