Podawał się za policjanta i przeprowadzał kontrole w sklepach. Grozi mu rok więzienia

Prokuratura bada sprawę 19-latka z powiatu ostrzeszowskiego (woj. wielkopolskie), który, podając się za policjanta, kontrolował sklepy pod kątem stosowania przepisów wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa. "Jakkolwiek idea słuszna, tak metoda, którą obrał gorliwy młodzieniec, była wysoce nieodpowiednia i nieodpowiedzialna" - komentują policjanci.

19-latek z powiatu ostrzeszowskiego przeprowadzał kontrole od połowy marca. Sprawdzał, czy sprzedawcy w sklepach stosują się do wprowadzanych przez rząd ograniczeń i zasad dotyczących higieny. Nastolatek miał ze sobą fałszywą legitymację, pas z atrapą broni oraz krótkofalówkę.

"Zwracał uwagę na zarówno faktyczne, jak i nieistniejące naruszenia, jakich mógł dopuścić się dany sklep" - informuje Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie. 

Fałszywy kontroler został zatrzymany przez policję. Tłumaczył funkcjonariuszom, że kierowała nim "faktyczna chęć kontroli" oraz "nuda". Teraz za podszywanie się za policjanta grozi mu grzywna, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności do roku. Sprawą zajęła się miejscowa prokuratura.

Zobacz wideo Maskowanie ust i nosa. Co należy wiedzieć? Jak zrobić samemu maseczkę?
Więcej o: