Koronawirus w Rosji. W Moskwie rośnie liczba bezobjawowych zakażonych SARS-CoV-2

W Moskwie rośnie liczba chorych na COVID-19, u których trudno wykryć objawy zakażenia koronawirusem - poinformował miejski departament zdrowia. Stolica Rosji jest uznawana za największe w kraju ognisko epidemii SARS-CoV-2 - donosi Informacyjna Agencja Radiowa.

Z danych moskiewskiego departamentu zdrowia wynika, że w mieście wykonywanych jest około 18 tysięcy testów dziennie. Większość zakażonych choruje bezobjawowo. Jeszcze tydzień temu nie obserwowano symptomów chorobowych u 40 procent zdiagnozowanych zakażonych.

- Teraz to już 60 procent chorujących - oświadczył szef moskiewskiego departamentu zdrowia Aleksiej Chrypun. Urzędnik zapewnił, że w stolicy nie brakuje miejsc w szpitalach zakaźnych. Jak wyjaśnił, od tygodnia liczba pacjentów z koronawirusem nie przekracza 1300. Według jego słów, do końca kwietnia w Moskwie będzie przygotowanych jeszcze dodatkowo dziewięć tysięcy łóżek szpitalnych.

Zobacz wideo Epidemie towarzyszą ludzkości od tysięcy lat

Koronawirus w Rosji. Blisko 40 tys. chorych na Covid-19

Według oficjalnych statystyk (można je znaleźć na stronie internetowej Uniwersytetu Johna Hopkinsa, który zajmuje się monitorowaniem pandemii), na Covid-19 choruje w Rosji 36 793 osób (stan na niedzielę 19 kwietnia, godz. 9.15). Dotychczas zmarło 313 zakażonych koronawirusem.

Więcej o: