Maduro o wyborach parlamentarnych: Nieodpowiedzialnie mówić, że muszą zostać zorganizowane

Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro przyznał w wywiadzie dla radia AM 750, że organizacja tegorocznych wyborów do Zgromadzenia Narodowego nie jest pewna. Podkreślił, że priorytetem jest obecnie walka z koronawirusem. W Wenezueli stwierdzono dotychczas ponad 200 zakażeń. Dziewięć osób zmarło.

Zgodnie z wyborczym kalendarzem, w grudniu Wenezuelczycy powinni wybrać swoich reprezentantów w Zgromadzeniu Narodowym. Prezydent Nicolas Maduro stwierdził w wywiadzie dla radia AM 750, że "będąc szczerym, nie wie, czy w tym roku odbędą się wybory".

- Dziś byłoby nieodpowiedzialne mówić, że muszą zostać zorganizowane - podkreślił.

Maduro zaznaczył jednocześnie, że przeprowadzenie wyborów jest obowiązkowe, bo w przyszłym roku musi rozpocząć się kadencja nowego parlamentu. Dodał jednak, że priorytetem jest walka z koronawirusem i do rozwiązania problemu związanego z przesunięciem terminu wyborów może zostać zaangażowany Sąd Najwyższy.

Koronawirus w Wenezueli

Według oficjalnych danych w Wenezueli odnotowano dotychczas ponad 200 zakażeń, 9 osób zmarło. Na całym świecie liczba zakażonych przekroczyła już 2,3 mln.

Prezydent Maduro stwierdził, że w Stanach i Zjednoczonych wykazano się sporą dawką "arogancji", lekceważąc jednocześnie zagrożenie, z którym wiąże się pandemia. - Tymi, którzy za to płacą, są ludzie - skomentował.

Zobacz wideo Epidemie towarzyszą ludzkości od tysięcy lat
Więcej o: