Jarosław Kaczyński przyjechał na grób pary prezydenckiej na Wawelu. "Prywatna uroczystość"

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w sobotę wieczorem pojawił się na Wawelu, gdzie odwiedził grób pary prezydenckiej. Jak podkreślono, uroczystość miała charakter prywatny. Oprócz Kaczyńskiego wzięli w niej udział m.in. Ryszard Terlecki i Beata Szydło.

W sobotę 18 kwietnia przypadła 10 rocznica pochówku Lecha i Marii Kaczyńskich w Krypcie na Wawelu. Wieczorem zjawił się tam prezes PiS Jarosław Kaczyński, który oddał hołd parze prezydenckiej.

Uroczystość na Wawelu miała prywatny charakter. Prezesowi PiS towarzyszyli : była premier Beata Szydło oraz wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Mszy w Krypcie świętego Leonarda przewodniczył arcybiskup Marek Jędraszewski

- podaje Informacyjna Agencja Radiowa.

Jarosław Kaczyński pojawił się na Wawelu. Uroczystość miała charakter prywatny

Poza Jarosławem Kaczyńskim na Wawelu pojawili się także m.in. Ryszard Terlecki i Beata Szydło. Jak opisuje "Wyborcza Kraków", politycy wjechali na Wawel trzema limuzynami, a następnie wzięli udział w mszy, której przewodniczył arcybiskup Marek Jędraszewski. 

Po zakończeniu mszy Kaczyński razem ze współpracownikami przeszedł do Krypty pod Wieżą Srebrnych Dzwonów, gdzie modlił się przed marmurowym sarkofagiem pary prezydenckiej. Przy grobie Lecha i Marii Kaczyńskich złożone zostały wiązanki biało-czerwonych kwiatów.

W związku z epidemią koronawirusa po raz pierwszy na Wawelu nie odbyły się państwowe uroczystości w związku z obchodami rocznicy katastrofy smoleńskiej. Jak informuje RMF FM, w ciągu dnia katedra była otwarta - odwiedzały ją pojedyncze osoby.

Więcej o: