Powiązana z o. Rydzykiem spółka sprzedaje maseczki i przyłbice. W ofercie też obrazek z krzyżem

W sklepie internetowym spółki "Nasza Przyszłość" sprzedawane są m.in. wielorazowe maseczki ochronne i przyłbice. Właścicielem spółki jest fundacja, której założycielem jest redemptorysta o. Tadeusz Rydzyk. Duchowny zasiada także w radzie organizacji.

W ofercie sklepu internetowego splendor24.pl zajmującego się sprzedażą m.in. książek o tematyce religijnej i historycznej pojawiły się wykonane z bawełny maseczki wielokrotnego użytku, a także przyłbice ochronne z tworzywa sztucznego.

Sklep oferuje także m.in. obrazek z "krzyżem ochronnym z modlitwą na czas epidemii". "Obrazek z krzyżem będzie chronił twój dom, tak jak chronił przed wiekami domy narażonych na epidemię straszliwych chorób chrześcijan" - czytamy w opisie przedmiotu.

Fundacja Nasza Przyszłość. O Tadeusz Rydzyk

Właścicielem sklepu jest spółka "Nasza Przyszłość", należąca do fundacji o tej samej nazwie. Prezesem obu tych podmiotów jest pracujący w Radiu Maryja redemptorysta o. Grzegorz Moj.

Jednym z założycieli fundacji był w latach 90. o. Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja i Telewizji Trwam. Obecnie zasiada w radzie "Naszej Przyszłości". Wśród celów fundacji znajduje się m.in. wspieranie założonej przez o. Rydzyka Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, a także "promowanie polskiej kultury i dziedzictwa narodowego".

O przekazywanie jednego procenta podatku na "Naszą Przyszłość" o. Tadeusz Rydzyk apelował w ostatnich miesiącach na stronie internetowej Radia Maryja. "Decyzja Państwa umożliwi realizację szczytnych celów w zakresie edukacji, oświaty i wychowania, wychowania katolickiego i patriotycznego, upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości i rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej w kulturze łacińskiej wśród dzieci i młodzieży" - tłumaczył redemptorysta.

Zobacz wideo Ilu zakażonych mamy tak naprawdę? Ocenia Andrzej Sośnierz
Więcej o: