Jackowski tłumaczy, czemu nie chciał obowiązkowych testów dla medyków. "Bo jestem członkiem klubu PiS"

Senator PiS Jan Maria Jackowski przekonuje, że personel medyczny powinien być objęty szczególnymi zasadami ochrony. Jednocześnie głosował przeciwko poprawce, która wprowadza obowiązkowe testy dla pracowników służby zdrowia. - Głosowałem zgodnie ze stanowiskiem klubu. Dlaczego? Bo jestem członkiem klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości - tłumaczy.

Jan Maria Jackowski podczas głosowania w Senacie opowiedział się za odrzuceniem poprawki do Ustawy o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, która wprowadza obowiązek testowania pracowników szpitala, mających kontakt z osobami zakażonymi koronawirusem. W rozmowie z dziennikarką TVN24 senator tłumaczył się z tej decyzji.

Zobacz wideo Były szef NFZ o mniejszej liczbie testów w święta

Jackowski przeciwko obowiązkowym testom dla medyków

- Ja generalnie uważam, że pracownicy służby zdrowia powinni być objęci szczególnymi zasadami ochrony i monitorowania ich stanu zdrowia, bo to ma fundamentalne znaczenie dla całego społeczeństwa - stwierdził. - W mojej ocenie powinna być rozważona, jeśli nie w takiej formie, to rząd mógłby zaproponować formę, która byłaby do zaakceptowania i zmierzałaby ku temu, by ograniczyć liczbę chorych w personelu medycznym - powiedział. Dziennikarka zapytała, dlaczego w takim razie nie poparł poprawki. - Głosowałem zgodnie ze stanowiskiem klubu. Dlaczego? Bo jestem członkiem klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.

Jackowski przyznał, że w tej sprawie nie obowiązywała dyscyplina partyjna. - Nie było dyscypliny, natomiast w tej poprawce głosowałem zgodnie ze stanowiskiem klubowym - stwierdził. 

Więcej o: