Koronawirus. Kiedy będzie można biegać i jeździć na rowerze? Kiedy otwarcie parków i lasów?

Od nadchodzącego poniedziałku dozwolone będzie wchodzenie do parków i lasów. Czy to oznacza, że będzie można biegać i jeździć na rowerze? Kancelaria Premiera zajęła stanowisko w tej sprawie.

W czwartek 16 kwietnia odbyła się konferencja premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, na której politycy zaprezentowali plan odmrażania polskiej gospodarki. Pierwsze rozluźnienie obostrzeń ma nastąpić już 20 kwietnia, a więc w najbliższy poniedziałek. Od tego dnia otwarte zostaną parki i lasy, a rekreacja będzie dozwolona. Czy będzie można biegać i jeździć na rowerze? Kancelaria Premiera wyjaśnia, że tak.

"Od 20 kwietnia będzie można wejść do lasów i parków, a także biegać czy jeździć na rowerze – w ramach utrzymania kondycji psychicznej. Pamiętaj jednak, że przebywać na zewnątrz możesz tylko pod warunkiem zachowania dystansu społecznego i zasłaniania twarzy!" - czytamy we wpisie KPRM na Facebooku.

Koronawirus. Kiedy będzie można biegać i jeździć na rowerze w maseczce? 

Choć bieganie i jeżdżenie na rowerze będzie dozwolone, rządzący wzywają, aby mimo rozluźnienia obostrzeń wychodzić z domu jak najrzadziej - spacery i uprawianie sportu mają nam pomóc w zachowaniu zdrowia psychicznego, a nie w budowaniu formy. Biegacze i miłośnicy kolarstwa muszą pamiętać, że w przestrzeni publicznej - a więc m.in. na ulicach, w lasach i w parkach - muszą mieć zakryte nos i usta. W czasie uprawiania sportu należy także zachowywać co najmniej dwumetrowy dystans od innych osób.

Zobacz wideo Epidemie towarzyszą ludzkości od tysięcy lat
Więcej o: