CBŚP przekazuje służbom medycznym materiały zabezpieczone w śledztwach. Chodzi o alkohol i prześcieradła

Centralne Biuro Śledcze Policji postanowiło jeszcze bardziej zaangażować się w walkę z koronawirusem i wspomóc służby medyczne. Do szpitali trafią zabezpieczone w śledztwach materiały tekstylne oraz nielegalny alkohol, który może być wykorzystany do dezynfekcji pomieszczeń.
Zobacz wideo Policjanci z CBŚP przekazali na walkę z koronawirusem materiały zabezpieczone w śledztwach

W najbliższym czasie funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji przekażą około 11 600 litrów alkoholu, który może być wykorzystywany w produkcji środków dezynfekcyjnych. Dodatkowo do szpitali trafi materiał tekstylny, z którego można wykonać około 200 tysięcy maseczek ochronnych dla personelu medycznego. Materiały zostaną przekazane przez oddziały CBŚP we Wrocławiu, Olsztynie czy Łodzi.

Funkcjonariusze CBŚP przekażą zabezpieczony w śledztwach alkohol i prześcieradła dla szpitali

W 2018 roku policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji we Wrocławiu przejęli ponad 3 tony haszyszu wartego 60 milinów złotych. Narkotyki ukryte były w 3200 sztukach prześcieradeł. Z inicjatywy policjantów sąd wydał zgodę na to, by materiały zostały przekazane służbom medycznym. Z materiału tego można wykonać około 200 tysięcy maseczek ochronnych. Trafią one do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu.

Policjanci z CBŚP w Olsztynie w ramach prowadzonych postępowań zabezpieczyli łącznie ponad 10 tysięcy litrów alkoholu. Został on już częściowo przekazany do instytucji na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, gdzie wykorzystany zostanie jako środek do dezynfekcji. Policjanci przekażą nielegalny alkohol do szpitali, Państwowej Straży Pożarnej, Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Także funkcjonariusze z CBŚP w Łodzi przeznaczą nielegalny alkohol do szpitali na terenie województwa łódzkiego. Do dezynfekcji posłuży 1300 litrów alkoholu, który został zabezpieczony dzięki rozbiciu grupy przestępczej wprowadzającej na rynek nielegalne wyroby akcyzowe. "Mamy nadzieje, że te rzeczy wspomogą służby odpowiedzialne za przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się koronawirusa" - napisano na zakończenie komunikatu zespołu prasowego CBŚP.