Koronawirus w Chinach. Liczba lokalnych zakażeń znów rośnie

Chińska Narodowa Komisja Zdrowia odnotowała kolejny wzrost liczby lokalnych zakażeń koronawirusem. W ciągu ostatniej doby potwierdzono 46 nowych przypadków, z których 12 to właśnie zakażenia na terenie Chin. To o dwa więcej niż dzień wcześniej.

Trzy spośród nich zarejestrowano w Pekinie, gdzie po raz ostatni lokalne zakażenie potwierdzono 23 marca. Pozostałe zakażenia wykryto w prowincjach Heilongjiang (4 przypadki) i Guangdong (5 przypadków). Oba te ośrodki zmagają się z napływem zakażonych osób spoza granic Państwa Środka. Liczba lokalnych zakażeń koronawirusem w Chinach rośnie trzeci dzień z rzędu

Narodowa Komisja Zdrowia poinformowała także o stwierdzeniu kolejnych 64 bezobjawowych przypadków zakażenia koronawirusem. Łącznie w Chinach jest 1032 osób, które przechodzą COVID-19 bezobjawowo i pozostają pod obserwacją medyczną.

Zobacz wideo Czy kryzys może przynieść więcej ofiar niż epidemia? Komentuje Paweł Kowal

Koronawirus w Chinach

Od początku epidemii do północy 15 kwietnia w Chinach odnotowano łącznie 82 341 przypadków koronawirusa i 3342 zgonów związanych z COVID-19. 77 892 pacjentów uznano za ozdrowieńców i wypisano ze szpitali. W placówkach medycznych w całym kraju jest 1107 osób, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem. 95 z nich jest w stanie ciężkim.

Więcej o: