Orlen daje zniżki na paliwo dla żołnierzy WOT, ale nie dla medyków. "Podziękowanie za służbę dla Polski"

PKN Orlen uruchomił program lojalnościowy dla żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, dzięki któremu będą mogli korzystać ze zniżek na paliwo. Komentujący sprawę są zbulwersowani, że nie pomyślano o takim samym programie dla medyków.

Informacja o uruchomieniu programu lojalnościowego dla żołnierzy WOT ukazała się na profilu prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka na Twitterze. Wpis na ten temat opublikowało także Ministerstwo Obrony Narodowej. Przy podpisywaniu porozumienia między prezesem Orlenu a szefem MON Mariuszem Błaszczakiem był obecny m.in. prezydent Andrzej Duda

"To podziękowanie za służbę dla Polski, łączenie pracy i życia rodzinnego ze służbą wojskową" - pisze o programie lojalnościowym MON.

"Splunięcie w twarz wszystkim lekarzom i pielęgniarkom"

Komentujący oba wpisy są zbulwersowani. Wskazują, że najbardziej zasłużeni dla Polski są dziś pracownicy służby zdrowia - lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni. Przypominają także o osobach prywatnych, które poświęcają swój czas, aby szyć maseczki. 

A ja? Jestem lekarzem. Codziennie idę do pracy zestresowany, bo nie wiem, czy wrócę. Fajnie, że mi poklaskaliście, ale co dalej...
To splunięcie w twarz wszystkim lekarzom i pielęgniarkom
Czy ktoś może mnie oświecić, w jaki sposób oni nas aktywnie wspierają, bo nie zauważyłam? Ja widzę tylko poświęcenie służb medycznych i wielu prywatnych ludzi szyjących maseczki. Lekarze i pielęgniarki powinni dostać tę zniżkę.

- czytamy w komentarzach. 

WOT wspiera Polaków w czasie epidemii koronawirusa. W jaki sposób?

W jaki sposób w czasie epidemii koronawirusa pomagają funkcjonariusze Wojsk Obrony Terytorialnej? Z informacji, jakie znajdujemy na stronie Ministerstwa Obrony Narodowej, wynika, że żołnierze WOT zajmują się m.in. pomocą w transporcie środków medycznych z lotnisk do miejsc ich składowania i opieką nad kombatantami. WOT uruchomiły także infolinię ze wsparciem psychologicznym dla osób znajdujących się w kryzysie związanym z kwarantanną lub leczeniem SARS-CoV-2. 

Zobacz wideo Kontrowersje wokół transportu sprzętu ochronnego z Chin
Więcej o: