GIS podał dane. Zapadalność na koronawirusa w Polsce wynosi 17,4 na 100 tys. osób. Najgorzej na Mazowszu

Główny Inspektoriat Sanitarny podał dane dotyczące wskaźnika zapadalności na wywoływaną przez koronawirusa chorobę COVID-19. Średnia dla całej Polski to 17,4 na 100 tysięcy mieszkańców. Najgorzej jest na Mazowszu - tam wskaźnik zapadalności wynosi aż 30,7. Z kolei najniższy wskaźnik zachorowalności występuje w województwie pomorskim - 7,3.

Główny Inspektorat Sanitarny opublikował w poniedziałek dane dotyczące zapadalności na COVID-19 (choroby wywołanej zakażeniem koronawirusem) na 100 tys. osób. Z informacji GIS wynika, że najwyższa zapadalność występuje w woj. mazowieckim - 30,7, w woj. dolnośląskim - 24 i w woj. łódzkim - 18,8.

GiS podał, jaka jest zapadalność na koronawirusa. Najgorzej na Mazowszu i Dolnym Śląsku

Najniższe wskaźniki odnotowywane są w woj. pomorskim, lubuskim i warmińsko-mazurskim. Średnia dla całego kraju wynosi 17,4. Dane dla wszystkich województw przedstawiają się następująco:

embed

Koronawirus w Polsce i na świecie

Jak wynika z danych udostępnionych przez Ministerstwo Zdrowia, dotychczas w Polsce stwierdzono do tej pory 6674 zakażeń koronawirusem, zmarły 232 osoby. Do tej pory przebadano ponad 138 tys. próbek. Na świecie potwierdzono z kolei ponad 1,8 mln zakażeń koronawirusem, zmarło ok. 115 tys. osób. Stwierdzono również ok. 440 tys. wyzdrowień.

Zobacz wideo Tak wygląda dezynfekcja ulic z Rzymie. Odkażane są okolice szpitali, historyczne centrum i przedmieścia
Więcej o: