Wałbrzych. W czasie izolacji zabawa z okien i balkonów. Jak we Włoszech, ale w rytm muzyki disco polo

W Wałbrzychu została zorganizowana impreza z balkonów i okien. Mieszkańcy Dolnego Śląska bawili się w rytm muzyki disco polo. W sieci pojawiły się nagrania z zabawy.

Z powodu epidemii koronawirusa w Polsce nie wolno gromadzić się ani wychodzić z domu bez ważnego powodu, co w praktyce oznacza, że niemożliwa jest obecnie organizacja imprez. Jednak to nie przeszkodziło mieszkańcom jednego z osiedli w Wałbrzychu, którzy postanowili zorganizować zabawę z okien i balkonów w rytm muzyki disco polo - podaje Onet

W sieci pojawiły się nagrania z tej nietypowej imprezy. Wielu mieszkańców dolnośląskiego miasta wzięło w niej udział tańcząc lub śpiewając ze swoich mieszkań.

Pomysł spodobał się użytkownikom Facebooka. "Coś cudownego", "Super. Rewelacja" czy "Ale kozacko. Szkoda, że disco polo, ale i tak fajnie" - piszą komentujący.

Organizatorzy zabawy zapowiedzieli już, że podobna akcja odbędzie się następnego dnia o godz. 17:00.

Zapoczątkowali to Włosi

Przypomnijmy, że zabawy na balkonach zapoczątkowali Włosi. Media społecznościowe obiegły wówczas nagrania, na których widać, jak mieszkańcy Italii śpiewali na balkonach i w oknach, aby dodać sobie otuchy w czasie epidemii. 

Czytaj więcej: "Tacy jak my nigdy się nie poddają". Włochy pogrążone w epidemii, z balkonów płynie śpiew mieszkańców

Więcej o: