Ukraina zamyka wszystkie sklepy w krytycznym obwodzie. Stacje benzynowe tylko dla pojazdów służb

W ten weekend w obwodzie czerniowieckim w Ukrainie zamknięte są wszystkie sklepy. Ma to zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Władze innych ukraińskich obwodów apelują do obywateli, aby w sobotę i niedzielę ograniczyli przebywanie w miejscach publicznych.

Władze obwodu czerniowieckiego, w którym jak dotychczas wykryto najwięcej zakażeń, nakazały zamknięcie wszystkich sklepów, łącznie ze spożywczymi. Czynne mają być jedynie apteki, stacje benzynowe mają zaś obsługiwać wyłącznie pojazdy służb ratowniczych, policji i straży pożarnej. Obostrzenia mają obowiązywać od 13 w sobotę do 6 rano w poniedziałek.

Administracje obwodów wołyńskiego, lwowskiego, zakarpackiego oraz kijowskiego wydały komunikaty, w których w różnej formie zaleca się bądź nakazuje ograniczenie przebywania w miejscach publicznych i pozostanie w domach. Nie wiadomo jednak, jak te zalecenia i nakazy będą egzekwowane.

Dotychczas, według danych ukraińskiego ministerstwa zdrowia, w Ukrainie wykryto 2203 przypadki zakażenia koronawirusem. 69 osób zmarło.

Zobacz wideo Jakie mandaty grożą za nieprzestrzeganie obostrzeń?
Więcej o: