Apel medyków i Gazeta.pl: Pokaż, że masz jaja. Zostań w domu na święta

Epidemia koronawirusa sprawiła, że po raz pierwszy wielu z nas nie spędzi świąt Wielkiejnocy w większym rodzinnym gronie. Pozostanie w domu jest jednak kluczowe dla bezpieczeństwa naszego i innych. Dlatego redakcja portalu Gazeta.pl wraz z ekspertami i pracownikami służby zdrowia rozpoczęła akcję "Pokaż, że masz jaja", w której zachęcamy do celebrowania świąt w domu.

Od kilkunastu dni w Polsce zamknięte są muzea, kina, galerie handlowe, część sklepów i obiekty sportowe. Wprowadzono obostrzenia w kwestii poruszania się, a izolacja to już właściwie stały punkt codziennego życia Polaków. Dane dotyczące nowych przypadków zakażenia koronawirusem wskazują jednak, że dystans społeczny jest skutecznym narzędziem w walce z patogenem.

Ważne, by pozostać w domu - również w okresie świąt Wielkanocnych. To duże wyrzeczenie, jednak konieczne w czasie epidemii koronawirusa, którym wciąż zakażają się kolejne osoby. Redakcja Gazeta.pl rozpoczęła akcję "Pokaż, że masz jaja", w której zachęcamy do pozostania w domu podczas świąt. Akcję wsparli eksperci i pracownicy służby zdrowia, m.in.: dr Matylda Kłudkowska (diagnosta laboratoryjny, wiceprezes Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych), dr Paweł Grzesiowski (immunolog, ekspert ds. zakażeń z Centrum Medycyny Zapobiegawczej), dr Bartosz Fiałek (lekarz, przewodniczący regionu kujawsko-pomorskiego OZZL), lek. Jakub Kosikowski (rezydent onkologii SP ZOZ w Puławach), Krystyna Ptok (Przewodnicząca OZZPiP) i ratownicy z Załogi stacji Wola Stołecznego Pogotowia Ratunkowego. Zobacz, co mają do powiedzenia!

Więcej o:
Komentarze (56)
Apel medyków i Gazeta.pl: Pokaż, że masz jaja. Zostań w domu na święta
Zaloguj się
 • me_on_gazeta

  Oceniono 11 razy 7

  Debilny, seksistowsku tytuł. Równacie do Faktu.

 • jego-wysokosc

  Oceniono 8 razy 6

  Apel Jarosława? Pokaż, że masz jaja, złóż wieniec na grobie Lecha Kaczyńskiego, idź na wybory. Później możesz zdechnąć

 • lubat

  Oceniono 18 razy 6

  Ja zostaję w domu bez "pokazywania jaj".
  Akcja pożyteczna, ale czy trzeba koniecznie do niej rynsztokowego słownictwa?

 • boshary

  Oceniono 10 razy 6

  My mamy jaja, ale Duda i funkcjonariusze pisu co pokazują? ,że WASZ apel i zalecenia mają gdzie?

 • niktwazny126

  Oceniono 6 razy 6

  Apelujcie, nawet jak co dwudziesta rodzina posłucha, to już coś. I jeszcze zaapelujcie do prezesa- jego przykład z dnia dzisiejszego będzie dla wielu przekazem, że nic nam nie grozi, można w stadzie, można bez maseczek, ramię w ramię.

 • krynolinka

  Oceniono 16 razy 6

  Wielki szacunek dla Waszej pracy Medycy. Tylko jest pytanie dlaczego przygłup zwany prezesem lata po mieście w otoczeniu świty, kilkunastu osób. A może i kilkudziesięciu.

 • cmochall

  Oceniono 5 razy 5

  Ci pod pomnikiem to dopiero maja jaja , nie boja sie wirusa a Policja jeszcze ich chroni. Cisnie sie na usta aby sie po.....

 • acototak

  Oceniono 5 razy 5

  Tarcza antywirusowa
  "zupełnym zaskoczeniem jest wprowadzenie w specustawie (art. 10c) specjalnej klauzuli zapewniającej bezkarność sprawcom dwóch kategorii przestępstw: nadużycia władzy, czyli niedopełnienia obowiązków lub przekroczenia uprawnień (także w celu osiągnięcia korzyści majątkowej) oraz działania na szkodę przedsiębiorstwa."

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX