Apel medyków i Gazeta.pl: Pokaż, że masz jaja. Zostań w domu na święta

Epidemia koronawirusa sprawiła, że po raz pierwszy wielu z nas nie spędzi świąt Wielkiejnocy w większym rodzinnym gronie. Pozostanie w domu jest jednak kluczowe dla bezpieczeństwa naszego i innych. Dlatego redakcja portalu Gazeta.pl wraz z ekspertami i pracownikami służby zdrowia rozpoczęła akcję "Pokaż, że masz jaja", w której zachęcamy do celebrowania świąt w domu.

Od kilkunastu dni w Polsce zamknięte są muzea, kina, galerie handlowe, część sklepów i obiekty sportowe. Wprowadzono obostrzenia w kwestii poruszania się, a izolacja to już właściwie stały punkt codziennego życia Polaków. Dane dotyczące nowych przypadków zakażenia koronawirusem wskazują jednak, że dystans społeczny jest skutecznym narzędziem w walce z patogenem.

Ważne, by pozostać w domu - również w okresie świąt Wielkanocnych. To duże wyrzeczenie, jednak konieczne w czasie epidemii koronawirusa, którym wciąż zakażają się kolejne osoby. Redakcja Gazeta.pl rozpoczęła akcję "Pokaż, że masz jaja", w której zachęcamy do pozostania w domu podczas świąt. Akcję wsparli eksperci i pracownicy służby zdrowia, m.in.: dr Matylda Kłudkowska (diagnosta laboratoryjny, wiceprezes Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych), dr Paweł Grzesiowski (immunolog, ekspert ds. zakażeń z Centrum Medycyny Zapobiegawczej), dr Bartosz Fiałek (lekarz, przewodniczący regionu kujawsko-pomorskiego OZZL), lek. Jakub Kosikowski (rezydent onkologii SP ZOZ w Puławach), Krystyna Ptok (Przewodnicząca OZZPiP) i ratownicy z Załogi stacji Wola Stołecznego Pogotowia Ratunkowego. Zobacz, co mają do powiedzenia!

Więcej o: