Zasłynęły, udając pingwiny. Teraz siostry proszą o pomoc. "Chłopcy są narażeni na śmierć"

Siostry, które skradły serca Polaków udając pingwiny w krótkim filmie, proszą o pomoc dla swoich podopiecznych. Brakuje im środków ochronnych. - Chłopcy są narażeni bezpośrednio na śmierć. Nie mają żadnego systemu obronnego, żeby się przed tym zachorowaniem uchronić - mówi jedna z dominikanek.

Siostry dominikanki z Broniszewic (woj. wielkopolskie) zyskały popularność i sympatię udając pingwiny w krótkim nagraniu, dzięki któremu zebrały fundusze na budowę nowego domu opieki dla niepełnosprawnych chłopców. Teraz, w czasie epidemii, proszą o pilną pomoc.

Kochani PRZYJACIELE!!! Ta kulka z czułkami niestety atakuje kolejne DPS-y w Polsce. Ich Mieszkańcy są bezbronni. Robimy wszystko, żeby nie przedarła się do Domu Chłopaków i dwóch zaprzyjaźnionych Domów w Mielżynie i Łopiennie. Prosimy Was o pomoc w zakupie rękawic jednorazowych. Udało nam się dzięki Wam już zamówić płyny dezynfekcyjne. DZIĘKUJEMY!!!! Rękawice są w drodze do naszych Domów. Zamówione po akceptowalnej cenie. Plissss! Nie zostawiajcie nas! Stale pamiętamy o WAS w modlitwie

- czytamy na Facebooku Domu Chłopaków w Broniszewicach.

Potrzebna pomoc

Siostrom brakuje rękawiczek jednorazowych, maseczek i płynów do dezynfekcji, które są niezbędne, aby zapewnić bezpieczeństwo 56 podopiecznym.

Już mamy informację od lekarzy, że jeśli koronawirus się przedostanie do naszego ośrodka, to chłopcy są narażeni bezpośrednio na śmierć. Nie mają żadnego systemu obronnego, żeby się przed tym zachorowaniem uchronić

- powiedziała siostra Eliza w rozmowie z TVN24.

Zobacz wideo Czy obowiązek zakrywania twarzy powstrzyma rozwój koronawirusa?
Więcej o:
Komentarze (76)
Zasłynęły, udając pingwiny. Teraz siostry proszą o pomoc. "Chłopcy są narażeni na śmierć"
Zaloguj się
 • jkmjkm

  Oceniono 21 razy 15

  Mam poważne pytanie - czy widział ktoś jakiegoś księdza katolickiego, który zgłosił się do pomocy w DPS albo szpitalu? Wydawało mi się, że dla księży będzie to wspaniała okazja, by naśladować Jezusa w miłosierdziu, że będą wręcz kolejki księży chętnych do pomocy, tymczasem media o tym milczą. Może znacie osobiście takich księży?

 • grzegorz-g1953

  Oceniono 18 razy 14

  Gądecki! Gdzie jesteś? To twoja diecezja, prawda hierarcho? Nic o tym nie wiesz? A może trzeba posłuchać Kardynała Krajewskiego! Przestań tylko gadać o miłosierdziu i zrób coś realnie.

 • tommms

  Oceniono 29 razy 11

  Bez urazy dla Pań, ale to przede wszystkim episkopat powinien ratować swoje służące.

 • jerzy204

  Oceniono 10 razy 10

  Zastanawiam się, gdzie jest kościół- jako wspólnota. Dlaczego siostry ciągle same walczą o przetrwanie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX