Rzecznik policji skarży się na zachowanie Polaków. "Szydzenie, oszustwa, obraźliwe gesty"

Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji, w rozmowie z TVN24 powiedział, że funkcjonariusze spotykają się z różnymi reakcjami na ich działania. Podkreślił, że zdarzają się sytuacje, iż ludzie "pyskują" i pokazują obraźliwe gesty w ich stronę albo podają fałszywe dane. - Nie wolno oszukiwać policjantów - dodał.

Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji, w rozmowie z TVN24 powiedział, że poza ustawowymi zadaniami funkcjonariusze podejmują teraz dodatkowe działania związane z epidemią koronawirusa.

To my jesteśmy tą falą ochronną dla chociażby personelu medycznego. To dzięki naszym działaniom, naszej misji, bardzo niewdzięcznej, bardzo często spotykającej się z różnym zrozumieniem obywateli, bo nikt nie chce być ukarany, nikt nie chce zapłacić tego mandatu, policjanci sprawiają, że w polskich szpitalach lekarze nie mają lawiny ludzi, którzy zachorowali

- stwierdził Mariusz Ciarka. Podkreślił, że ponad siedemdziesięciu policjantów zachorowało na COVID-19, a ponad 1600 od początku epidemii przebywało w kwarantannie.

Mariusz Ciarka: Nie wolno oszukiwać policjantów

Jak dodał, zdarzają się przypadki, że ludzie informują o tym, że zostali za coś ukarani przez policjantów, a wcale taka sytuacja nie miała miejsca. Odniósł się do jednego z nagrań zamieszczonych w mediach społecznościowych.

Filmik chociażby z sytuacji legitymowania pana, który był przy placu zabaw, które są teraz wyłączone z użytku, z dzieckiem. Jeśli obejrzymy go, pierwsze zdenerwowanie przychodzi, rzeczywiście policjanta poniosły emocje, on powiedział bardzo podniesionym głosem, ale ja będę bronił tego policjanta, ponieważ sytuacja nie wyglądała jak na tym filmiku wyrywkowo przedstawionym

- powiedział rzecznik. Dodał, że to było zgłoszenie od ludzi, że zgromadziło się tam wiele osób. Policjanci "w miły i kulturalny sposób" zwrócili uwagę, a zgromadzeni przeprosili i się rozeszli.

Ten jeden pan zaczął szydzić z policjantów, podał im fałszywe dane za co będzie wniosek skierowany do sądu. Nie wolno oszukiwać policjantów

- podkreślił Mariusz Ciarka. Jak zaznaczył, niektóre grupy osób nie chcą się rozejść, "pyskują" i pokazują funkcjonariuszom obraźliwe gesty.

Zobacz wideo Policja w Europie sprawdza stosowanie się obywateli do nowych przepisów
Więcej o: