Rzecznik policji skarży się na zachowanie Polaków. "Szydzenie, oszustwa, obraźliwe gesty"

Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji, w rozmowie z TVN24 powiedział, że funkcjonariusze spotykają się z różnymi reakcjami na ich działania. Podkreślił, że zdarzają się sytuacje, iż ludzie "pyskują" i pokazują obraźliwe gesty w ich stronę albo podają fałszywe dane. - Nie wolno oszukiwać policjantów - dodał.

Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji, w rozmowie z TVN24 powiedział, że poza ustawowymi zadaniami funkcjonariusze podejmują teraz dodatkowe działania związane z epidemią koronawirusa.

To my jesteśmy tą falą ochronną dla chociażby personelu medycznego. To dzięki naszym działaniom, naszej misji, bardzo niewdzięcznej, bardzo często spotykającej się z różnym zrozumieniem obywateli, bo nikt nie chce być ukarany, nikt nie chce zapłacić tego mandatu, policjanci sprawiają, że w polskich szpitalach lekarze nie mają lawiny ludzi, którzy zachorowali

- stwierdził Mariusz Ciarka. Podkreślił, że ponad siedemdziesięciu policjantów zachorowało na COVID-19, a ponad 1600 od początku epidemii przebywało w kwarantannie.

Mariusz Ciarka: Nie wolno oszukiwać policjantów

Jak dodał, zdarzają się przypadki, że ludzie informują o tym, że zostali za coś ukarani przez policjantów, a wcale taka sytuacja nie miała miejsca. Odniósł się do jednego z nagrań zamieszczonych w mediach społecznościowych.

Filmik chociażby z sytuacji legitymowania pana, który był przy placu zabaw, które są teraz wyłączone z użytku, z dzieckiem. Jeśli obejrzymy go, pierwsze zdenerwowanie przychodzi, rzeczywiście policjanta poniosły emocje, on powiedział bardzo podniesionym głosem, ale ja będę bronił tego policjanta, ponieważ sytuacja nie wyglądała jak na tym filmiku wyrywkowo przedstawionym

- powiedział rzecznik. Dodał, że to było zgłoszenie od ludzi, że zgromadziło się tam wiele osób. Policjanci "w miły i kulturalny sposób" zwrócili uwagę, a zgromadzeni przeprosili i się rozeszli.

Ten jeden pan zaczął szydzić z policjantów, podał im fałszywe dane za co będzie wniosek skierowany do sądu. Nie wolno oszukiwać policjantów

- podkreślił Mariusz Ciarka. Jak zaznaczył, niektóre grupy osób nie chcą się rozejść, "pyskują" i pokazują funkcjonariuszom obraźliwe gesty.

Zobacz wideo Policja w Europie sprawdza stosowanie się obywateli do nowych przepisów
Więcej o:
Komentarze (809)
Rzecznik policji skarży się na zachowanie Polaków. "Szydzenie, oszustwa, obraźliwe gesty"
Zaloguj się
 • lechu_55

  Oceniono 319 razy 281

  Panie Ciarka ! wy już jesteście MILICJĄ ! z Policją niemacie nic wspólnego. Wam nie można dać wolnej ręki w dowolności wystawiania mandatów a poza tym mandaty i tak będą umarzane przez Sądy bo są bez podstawy prawnej w sprzeczności z Konstytucją.

 • la_bola

  Oceniono 241 razy 229

  Ludzi też ponoszą nerwy, więc proszę ich bronić.
  Nie jesteście żadną falą obronną, tylko falą roznosicieli wirusa. Podchodzicie dziennie bez maseczek do tysięcy ludzi, nie zachowujecie odległości, gadacie prosto w twarz, bierzecie dowody osobiste ciągle tymi samym brudnymi rękami, nawet jeśli w rękawiczkach. Zdecydowanie bezpieczniej byłoby bez was.

 • kapral212

  Oceniono 234 razy 206

  a czego się policjanci spodziewają ?
  wykonując bezmyślnie polecenia psychopatów z rządu nie mogą liczyć na nic innego
  akurat wczoraj oglądałem w sieci film z interwencji policji w stosunku do ojca z trójką dzieci który wyszedł na plac zabaw, i interwencje policjanta w smażalni ryb w Mikołowie,
  dziwię się że ludzi zachowali spokój,
  już niedługo dojdzie do tragedii bo ktoś wyciągnie nóż, broń i się zacznie jatka z pisowską milicją

 • stefaniszyn

  Oceniono 203 razy 199

  Policjantów "nie wolno oszukiwać". Ale Polaków wolno oszukiwać od lat, bredząc o zamachu w Smoleńsku.

 • last.j23

  Oceniono 185 razy 173

  Tak to jest gdy policja przestaje służyć społeczeństwu, a podporządkowuje się bezmyślnie kretyńskim rozkazom władzy. Zaufanie odrobić będzie bardzo trudno.

 • ann.k

  Oceniono 156 razy 152

  Jak ktoś sam siebie nie szanuje, to niech się nie spodziewa, że inni go będą szanowali. Policja zaorała właśnie 30 lat pracy nad odbudową swojego wizerunku jako służb wspierających obywateli i znów jest postrzegana jako narzędzie opresji.

 • nabuhodonozor33

  Oceniono 158 razy 148

  Niech nie liczą na nic więcej jak stają po stronie przestępców łamiących prawo i Konstytucję.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 145 razy 141

  czy wy nie widzicie drodzy funkcjonariusze Policji Państwowej, że firmujecie, jesteście że tak powiem "twarzą" pomysłów prezia psychola, Mateuszka kłamczuszka i Adriana długopisowa?
  jeżdżenie u nas po osiedlu i wykrzykiwanie przez megafon do rowerzystów żeby się "nie gromadzili" czy do biegających żeby unikali lasów... itp itd kiedy każdy klecha może sobie zrobić msze na cala wieś, a pierwszy obywatel w asyście 50 ludzi składa sobie spokojnie kwiaty?
  PS: na jakiej podstawie prawnej wy teraz funkcjonujecie? bo w Polsce nie ma czegoś takiego jak "dekret ogłoszony na konferencji prasowej"

 • maxthebrindle

  Oceniono 127 razy 121

  '- Nie wolno oszukiwać policjantów - dodał.'
  Nie wolno razić paralizatorem skutego człowieka na podłodze w kiblu, nie wolno fałszować dowodów, by wsadzić niewinnego na dożywocie 'bo presja', nie wolno na polecenie władz szykanować opozycji (Frasyniuk, uczestniczki Czarnych Marszów) i jednocześnie na inne polecenie tych samych władz chronić oczywistych przestępców (naziole). Nie wolno dopuścić do wieloletniego wzrostu patologii takiej, jak Sharksi w Krakowie: nietykalni przez lata, zniszczeni dopiero po interwencji dziennikarzy, bo policja przez lata była ślepa na ich działania... Nie wolno robić wielu rzeczy, które policja robi, ciężko pracując na brak szacunku w społeczeństwie - wycinanie konfetti, pilnowanie pomników albo domów szefów to tylko przysłowiowa wisienka na torcie. Panie Ciarka - zapracujcie na szacunek, to go będziecie mieli. Proste.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX