Poznań. Prezydent Jacek Jaśkowiak o sytuacji w kraju: Władza skupiona jest w rękach psychopaty

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak w mocnych słowach opisał sytuację w Polsce. Podczas transmisji na Facebooku powiedział, że mamy w kraju dwa dramaty - ten związany koronawirusem oraz polityczny. - Władza skupiona jest w rękach, dla mnie, psychopaty - ocenił Jaśkowiak.

W czwartek 9 kwietnia w czasie wideokonferencji na Facebooku prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak mówił o tym, jak miasto radzi sobie z trwającym kryzysem. Pozwolił sobie także na komentarz dotyczący sytuacji w kraju. Przyznał, że rozmawiał na ten temat z przedstawicielami amerykańskiej ambasady, którzy zapytali go o sytuację polityczną i gospodarczą w Polsce.

- Powiedziałem, że mamy teraz dwa dramaty w Polsce. Z jednej strony, mamy to nieszczęście koronawirusa i pandemii. Ale też mamy olbrzymi kryzys polskiego państwa, w którym - w wyniku demokratycznych wyborów parlamentarnych - niestety władza skupiona jest w rękach, dla mnie, psychopaty - ocenił Jacek Jaśkowiak.

Prezydent Poznania stwierdził, że największy dramat Polski polega na tym, że "niezależność premiera, prezydenta i poszczególnych ministrów nie jest taka, jaka powinna być w państwie".

- Mamy sytuację chorego państwa, które musi w tej chwili poradzić sobie z wielkim problemem, z pandemią, z tym, by ratować życie i zdrowie ludzi. To jest na dzisiaj nasz największy dramat - ocenił Jaśkowiak.

Ten fragment wypowiedzi prezydenta Poznania można usłyszeć w 20 minucie poniższego nagrania.

Jaśkowiak: Prosto nigdy nie chodziliśmy, ale dzisiaj służba zdrowia jest na kolanach

Prezydent Poznania ocenił także sytuację, w jakiej znalazła się polska służba zdrowia. Stwierdził, że mamy do czynienia z zapaścią, a dramatem nie jest tylko epidemia koronawirusa, lecz także sytuacja tych pacjentów, którzy czekają na zaplanowane wcześniej operacje. Mówił, że polska służba zdrowia jest zaniedbywana od lat.

- Prosto nigdy nie chodziliśmy, ale dzisiaj służba zdrowia jest, niestety, na kolanach i tylko dzięki determinacji, poświęceniu lekarzy, medyków, pielęgniarek ta sytuacja jeszcze jest pod kontrolą - mówił Jaśkowiak, dziękując pracownikom służby zdrowia. - W warunkach niedoinwestowania, w warunkach często obraźliwych wypowiedzi dotyczących personelu medycznego ze strony polityków, ci ludzie stoją na stanowisku i walczą dla nas wszystkich.

Zobacz wideo Czy obowiązek zakrywania twarzy powstrzyma rozwój koronawirusa?
Więcej o:
Komentarze (600)
Poznań. Prezydent Jacek Jaśkowiak o sytuacji w kraju: Władza skupiona jest w rękach psychopaty
Zaloguj się
 • atr8

  Oceniono 169 razy 149

  Trzeba bezwarunkowo zgodzić się z opinią pana Jaśkowiaka dodając, że oprócz władzy skupił on również dużą grupę pomniejszych, sobie podobnych osobników.

 • batura3

  Oceniono 162 razy 142

  Dodałbym jeszcze, że jest po prostu TCHÓRZEM nie biorącym ZA NIC!!!! odpowiedzialności.

 • chi-neng

  Oceniono 150 razy 110

  Zgadzam sie w pelni z tym zdaniem!
  A 40 milionow ludzi biernie i spkojnie daje sie mu prowadzic na rzez!
  Zakrawa na to ze porazil caly narod swoja choroba, skoro z takim jednym 40 milionow ludzi nie moze sie uporac, od 2010 do dzisiaj!

 • threemen

  Oceniono 110 razy 96

  Dokładnie tak. Ten człowiek jest chory. Ale winni są bezmózgowcy, którzy ślepo wykonują jego polecenia.

 • koronovirus

  Oceniono 87 razy 77

  dlaczego zamiast pakietów wyborczych rząd nie wyśle każdemu obywatelowi maseczki, rękawiczek itd???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX