Poznań. Prezydent Jacek Jaśkowiak o sytuacji w kraju: Władza skupiona jest w rękach psychopaty

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak w mocnych słowach opisał sytuację w Polsce. Podczas transmisji na Facebooku powiedział, że mamy w kraju dwa dramaty - ten związany koronawirusem oraz polityczny. - Władza skupiona jest w rękach, dla mnie, psychopaty - ocenił Jaśkowiak.

W czwartek 9 kwietnia w czasie wideokonferencji na Facebooku prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak mówił o tym, jak miasto radzi sobie z trwającym kryzysem. Pozwolił sobie także na komentarz dotyczący sytuacji w kraju. Przyznał, że rozmawiał na ten temat z przedstawicielami amerykańskiej ambasady, którzy zapytali go o sytuację polityczną i gospodarczą w Polsce.

- Powiedziałem, że mamy teraz dwa dramaty w Polsce. Z jednej strony, mamy to nieszczęście koronawirusa i pandemii. Ale też mamy olbrzymi kryzys polskiego państwa, w którym - w wyniku demokratycznych wyborów parlamentarnych - niestety władza skupiona jest w rękach, dla mnie, psychopaty - ocenił Jacek Jaśkowiak.

Prezydent Poznania stwierdził, że największy dramat Polski polega na tym, że "niezależność premiera, prezydenta i poszczególnych ministrów nie jest taka, jaka powinna być w państwie".

- Mamy sytuację chorego państwa, które musi w tej chwili poradzić sobie z wielkim problemem, z pandemią, z tym, by ratować życie i zdrowie ludzi. To jest na dzisiaj nasz największy dramat - ocenił Jaśkowiak.

Ten fragment wypowiedzi prezydenta Poznania można usłyszeć w 20 minucie poniższego nagrania.

Jaśkowiak: Prosto nigdy nie chodziliśmy, ale dzisiaj służba zdrowia jest na kolanach

Prezydent Poznania ocenił także sytuację, w jakiej znalazła się polska służba zdrowia. Stwierdził, że mamy do czynienia z zapaścią, a dramatem nie jest tylko epidemia koronawirusa, lecz także sytuacja tych pacjentów, którzy czekają na zaplanowane wcześniej operacje. Mówił, że polska służba zdrowia jest zaniedbywana od lat.

- Prosto nigdy nie chodziliśmy, ale dzisiaj służba zdrowia jest, niestety, na kolanach i tylko dzięki determinacji, poświęceniu lekarzy, medyków, pielęgniarek ta sytuacja jeszcze jest pod kontrolą - mówił Jaśkowiak, dziękując pracownikom służby zdrowia. - W warunkach niedoinwestowania, w warunkach często obraźliwych wypowiedzi dotyczących personelu medycznego ze strony polityków, ci ludzie stoją na stanowisku i walczą dla nas wszystkich.

Zobacz wideo Czy obowiązek zakrywania twarzy powstrzyma rozwój koronawirusa?
Więcej o: