Nowe obostrzenia. Do kiedy będą zamknięte granice? Czy w czasie majówki będzie można wyjechać?

Podczas czwartkowej konferencji premier Mateusz Morawiecki mówił o obostrzeniach, jakie będą obowiązywać w czasie świąt wielkanocnych i po nich. Wiadomo już, do kiedy będą zamknięte polskie granice.

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że obowiązujące dzisiaj obostrzenia zostają przedłużone do 19 kwietnia. Chodzi m.in. o limity osób w sklepach czy ograniczenia w przemieszczaniu się. Poinformował też, do kiedy zamknięte będą granice.

- Na najbliższe 20 dni, czyli zgodnie z prawem międzynarodowym do 3 maja, zamknięte będą granice - powiedział szef polskiego rządu.

Do tego dnia obowiązywać będzie także 14-dniowa kwarantanna dla osób przyjeżdżających do Polski z zagranicy. Do 26 kwietnia zamknięty będzie międzynarodowy ruch lotniczy oraz kolejowy. 

Zobacz wideo Koronawirus uderzył w USA. „Trump będzie miał trudniejszą kampanię niż przewidywał”

Nowe obostrzenia. Rząd wprowadza obowiązek zakrywania ust i nosa

Największą nowością w zarządzeniach związanych z epidemią koronawirusa jest obowiązek zasłaniania ust i nosa. Ta zasada będzie obowiązywała od kolejnego czwartku, czyli od 16 kwietnia. Każda osoba w miejscu publicznym będzie musiała nosić coś, co zakryje zarówno usta, jak i nos. W tym celu można użyć maseczki, ale także szalika czy chustki. Więcej szczegółów na temat tego przepisu rząd ma ogłosić po Wielkanocy. 

Więcej o: