Koronawirus na Ukrainie. Do mediów wyciekły adresy osób zakażonych w Kijowie

Do ukraińskich mediów wyciekły adresy osób zakażonych koronawirusem w Kijowie. Jeden z portali internetowych opublikował listę blisko 300 takich adresów.

Listę upublicznił portal vesti.ua. Adresy podzielone są według dzielnic. Widoczna jest ulica, numer domu, ale bez podania konkretnego mieszkania osoby zakażonej koronawirusem, ani jej personaliów. Portal tłumaczy, że dane 294 kijowian zakażonych koronawirusem uzyskał z kręgów medycznych.

Jak napisano, celem publikacji nie jest sianie paniki, ale uzmysłowienie rozmiarów epidemii i pomoc mieszkańcom domów, w których mieszkają osoby zakażone, w podjęciu decyzji o przestrzeganiu środków ostrożności rekomendowanych przez władze.

Tymczasem ukraińskie media wielokrotnie donosiły do tej pory o przejawach niechęci, czy wręcz agresji ze strony sąsiadów wobec osób zakażonych koronawirusem. Na Ukrainie, według danych ministerstwa zdrowia zakażenie wykryto u 1668 osób.

Zobacz wideo Rywalizacja mocarstw w tle pandemii koronawirusa. Komentuje dr Jacek Bartosiak
Więcej o:
Komentarze (22)
Koronawirus na Ukrainie. Do mediów wyciekły adresy osób zakażonych w Kijowie
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 16 razy 10

  Z jednej strony to powinienem wiedzieć czy mój sąsiad jest na kwarantannie czy nie, ale z drugiej znając ludzki prymitywizm, to może i LEPIEJ, że takie dane są poufne

 • m33h0w

  Oceniono 14 razy 8

  Teraz parę domów spłonie w niewyjaśnionych okolicznościach.

 • leonid.brezniev

  Oceniono 13 razy 7

  Samo nic nie wycieka,...jeśli już to KACZE ŁAJNO podczas sraczki

 • el.pistolero

  Oceniono 13 razy 5

  Oby nie skończyło się jak w Polsce:

  Na stronie internetowej urzędu wielkopolskich Sulmierzyc zamieszczono komunikat jednej z rodzin, w którym proszą oni mieszkańców o zaprzestanie szykanowania ich.

  "Apelujemy do mieszkańców Sulmierzyc, aby zaprzestano rozpowszechniać nieprawdziwe informacje, szykanować nas, pozwolić nam swobodnie robić zakupy w sklepach i normalnie funkcjonować w społeczeństwie" - napisano.

  Burmistrz Sulmierzyc Dariusz Dębicki wyjaśnił, że rodzina zaapelowała w ten sposób, ponieważ uskarża się na szykany ze strony mieszkańców od momentu pojawienia się informacji, że ich członek rodziny został zakażony koronawirusem.

 • astarczewski

  Oceniono 10 razy 4

  Nie ma jeszcze wieczornych wyników testów. Pewnie zastanawiają się jak bardzo nas orżnąć.
  (Do nich: a tylko spróbujecie mnie namierzyć... będę wtedy jak ten, który uderzał w stół, a wy nożycami, co się odezwą... He, he....)

 • widelcer

  Oceniono 3 razy 1

  Pewnie się okaże, że wyciek nastąpił przy udziale hakerów z Rosji. Testują metody, jak zamęt będzie odpowiednio silny, to zrobią to samo w Polsce, Anglii i w USA.

 • gay_ok

  0

  podobno od Kaczyńskiego Jarosława, posła śmierdzi trupim jadem

 • uenostation54

  0

  numer domu. pewnie w ich warunkach to blok na tysiąc mieszkań. więc tajemnica i tak zachowana.

 • jrb11

  Oceniono 6 razy 0

  o k..wa,
  tej wirusik to ma cywilna odwage. Nawet wypuscil sie na ta planete Kijow. Wirusiku tam ci zrobia krzywde !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX