"Żyję nieźle, mam na rękę 1520 zł". Swoją 13. emeryturę przekazał szpitalowi zakaźnemu w Szczecinie

- Na rękę biorę 1520 złotych miesięcznie. Ale żyję nieźle. (...) Jak słyszę, co się dzieje w kraju i jakie są potrzeby, to postanowiłem tę 13. emeryturę przekazać - tłumaczy pan Czesław, który w związku z epidemią koronawirusa swoją trzynastą emeryturę postanowił przekazać szpitalowi zakaźnemu w Szczecinie.

76-letni Czesław Bieć postanowił przekazać swoją 13. emeryturę Samodzielnemu Publicznemu Wojewódzkiemu Szpitalowi Zespolonemu w Szczecinie. Mężczyzna argumentuje, że zdecydował się na wykonanie przelewu na szpitalne konto, bo sam "żyje nieźle" - podaje TVN 24. Podkreśla też, że jego miesięczna emerytura wynosi 1520 złotych.

Zobacz wideo Prezydent Wrocławia o sytuacji w szpitalach

Pan Czesław oddał swoją 13. emeryturę szpitalowi w Szczecinie. "Ja żyję nieźle"

- Ja po prostu mam emeryturę, dosłownie biorę na rękę 1520 złotych. Ale żyję nieźle, syn ma co prawda niewielką firmę, pomagam mu....  I dlatego jak słyszę, co się dzieje w kraju i jakie są potrzeby, to postanowiłem tę 13. emeryturę przekazać obojętnie na jaki szpital - powiedział w rozmowie z portalem. 

Wpłaciłem, żeby wspomóc te braki. To jest kropla w morzu, ale może w moje ślady ktoś jeszcze pójdzie? Bo ja jestem tego zdania, że jeżeli ja na jakimś tam poziomie żyję, to dlaczego nie wspomóc, bo państwo nie wszystko nam załatwi tak, jak byśmy tego chcieli

- dodaje.

Rzecznik szpitala Mateusz Iżakowski potwierdził, że przelew od pana Czesława dotarł już do placówki. - Jesteśmy bardzo wdzięczni - powiedział w rozmowie z portalem tvn24.pl. Jak dodał, każda pomoc będzie przeznaczona na zakup sprzętu medycznego i środków ochrony osobistej, takich jak maseczki czy kombinezony.

Czytaj też: Kupujemy respirator dla Suchej Beskidzkiej! Przyłącz się do akcji Gazeta.pl. "Lęk nie może nas paraliżować, róbmy co się da"

Więcej o:
Komentarze (88)
"Żyję nieźle, mam na rękę 1520 zł". Swoją 13. emeryturę przekazał szpitalowi zakaźnemu w Szczecinie
Zaloguj się
 • niktwazny126

  Oceniono 52 razy 48

  Pan Czesłąw i wiele innych osób, żyjących za minimalną krajową pomaga jak może. Jeden da trzynastkę, inny wyśle na zrzutę 20 zł, kolejny wygrzebie z pawlacza starą poszewkę i odda wolontariuszom, szyjącym maseczki, kolejny da za 1 zł posiłek dla sześciu ratowników czy podeśle catering do szpitala... - zwyczajny człowiek rozumie i pomaga. Nasi rządzący się cieszą, ze sobie pomagamy. Na podsumowanie wypłacą sobie nagrody, ze tak znakomicie rządzili podczas pandemii.

 • lewacki

  Oceniono 40 razy 28

  Chapeau bas, Panie Czesławie jest Pan godzien wielkiego szacunku. Niestety nasi rządzący zamiast na szpitale to 2 miliardy rocznie dali na TVPis, a obywatelom pokazali środkowy palec.

 • selda_comment

  Oceniono 20 razy 16

  Moi rodzice w podobnej sytuacji postąpili podobnie - szpital zakaźny w Poznaniu. Myślę, że takich gestów jest więcej...

 • goldendeliceus

  Oceniono 19 razy 13

  Mam nieco większą emeryturę, ale zdecydowałem iż jedną część 13 emerytury wpłacam na konto hospicjum, a drugą część na MOPS.
  Nie będę popierał moralnych bandytów, którzy kosztem nie pełnosprawnych obywateli, chcą kupować poparcie dla siebie.
  Moralnie kilka zer, choć zapewne po spowiedzi i wycieczce na Jasną Górę, będą czuć się wzorowymi katolikami.

 • bartekpawel

  Oceniono 11 razy 11

  A ilu parlamentarzystów przyłączyło się do akcji Tomasz Zimocha, który apelował, by przeznaczyć dietę posła lub senatora na zbiórkę pieniędzy na zakup respiratorów?

 • arius9

  Oceniono 12 razy 10

  Bo partie polityczne wola dac miliardy kosciolowi a nie szpitalom. A wy dajecie sie ruchac jak dzieci.

 • tadeuszp36

  Oceniono 12 razy 10

  ku.... ludzie ! Kurski dostał miliardy a Rydzyk ponad 200 mln, które miały iść na służbę zdrowia, a wy ....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX