USA. Prawie 20 proc. policjantów z Nowego Jorku jest zakażonych koronawirusem

Departament Policji w Nowym Jork poinformował, że już prawie 20 proc. pracowników mundurowych zakaziło się koronawirusem. Część chorych udało się wyleczyć i wrócili oni na służbę. Jednocześnie poinformowano, że zmarł dwunasty nowojorski policjant.

Jak pisze CNN, powołując się na poniedziałkowy raport Departamentu Policji w Nowym Jorku (NYPD), koronawirusem zakaziło się już 19,3 proc. umundurowanych pracowników policji, a więc w sumie 6 974 osób. Jeszcze 28 marca informowano o 12 proc. zakażonych policjantów.

Zobacz wideo Koronawirus nie oszczędza samorządów. Komentuje prezydent Wrocławia

USA. Wyleczono część zakażonych policjantów. 12-godzinne zmiany nie zostają wprowadzone

W poniedziałek 6 kwietnia poinformowano o 1935 przypadkach zakażeń wśród policjantów i 293 przypadkach wśród pracowników cywilnych policji. NYDP poinformował jednocześnie, że niektórzy policjanci, którzy chorowali na COVID-19, zostali już wyleczeni i wrócili na służbę w ubiegły piątek. Dzięki temu nowojorska policja w dalszym ciągu nie musi wprowadzać 12-godzinnych zmian. Niewykluczone jednak, że takie rozwiązanie zostanie niebawem wprowadzone. Wszystko zależy od dalszego rozwoju sytuacji wśród służb mundurowych. 

- Teraz odzyskujemy pierwszą falę. W przyszłym tygodniu możemy odzyskać setki funkcjonariuszy - mówił komisarz NYPD Dermot Shea.

Nowojorska policja poinformowała także o śmierci dwunastego funkcjonariusza zakażonego koronawirusem. Funkcjonariusz Ramon Roman umarł w ubiegłą niedzielę w wyniku powikłań w przebiegu COVID-19. 

Koronawirus w Stanach Zjednoczonych

Przypomnijmy, że USA to kraj, w którym odnotowano najwięcej zakażeń koronawirusem. Badania laboratoryjne wykazały, że w Stanach Zjednoczonych zakażonych jest już ok. 400 tys. osób. Z powodu COVID-19 zmarło prawie 13 tys. ludzi.

Więcej o: