Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia wprowadza zakaz wywozu respiratorów. Zniosło też jedno z obostrzeń

Ministerstwo Zdrowia wprowadziło zakaz sprzedaży i wywozu części sprzętów medycznych, które są potrzebne w walce z epidemią koronawirusa. Resort zdecydował też o zniesieniu obowiązkowej kwarantanny dla niektórych osób pracujących za granicą.

Zakaz sprzedaży i wywozu, który wprowadziło Ministerstw Zdrowia, dotyczy respiratorów i kardiomonitorów. Nowy przepis ma obowiązywać do odwołania. Do tego czasu wywóz takiego sprzętu będzie możliwy wyłącznie, jeśli zgodzi się na to krajowy konsultant ds. anestezjologii i wojewoda - relacjonuje rmf24.pl

Ministerstwo Zdrowia znosi obowiązek kwarantanny dla niektórych pracowników zagranicznych

Resort zdrowia wprowadził też nowe regulacje dotyczące osób objętych obowiązkową kwarantanną. Ich dane mają być przekazywane do centrów krwiodawstwa, aby zapewnić bezpieczeństwo tym osobom, które są poddawane transfuzji krwi.

Zobacz wideo Czy Poczta Polska jest w stanie przeprowadzić wybory korespondencyjne?

Ministerstwo Zdrowia zdecydowało także o zniesieniu obowiązkowej kwarantanny wobec osób, które pracują za granicą przy kluczowych inwestycjach energetycznych. Chodzi m.in. o ludzi pracujących przy budowie gazociągu Baltic Pipe z Danii. Jeśli osoby te musiałyby przechodzić dwutygodniową kwarantannę przy każdym przyjeździe do Polski, mogłoby to spowodować znaczne opóźnienia w budowie inwestycji. To z kolei wiązałoby się z groźbą zwrotu środków pozyskanych z Unii Europejskiej. 

Więcej o:
Komentarze (80)
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia wprowadza zakaz wywozu respiratorów. Zniesiono jedno z obostrzeń
Zaloguj się
 • lubiedobrze

  Oceniono 37 razy 31

  PiS wprowadzi stan klęski zywiołowej 1 maja.
  W czasie stanu nadzwyczajnego kadencje najważniejszych urzędników państwa są przedłużane. Kadencja prezes Gersdorf kończy się 30 kwietnia.

 • niktwazny126

  Oceniono 30 razy 24

  A, to jednak te fundusze unijne nie parzą i nie śmierdzą? A te osoby pracujące za euro nie mogą nie przyjeżdżać i nie wyjeżdżać co chwila?

 • policzna

  Oceniono 28 razy 24

  Zakaz wywozu sprzętu, który i tak w Polsce nie jest produkowany - fikcja

 • unixyz

  Oceniono 29 razy 23

  Tp polskie państwo prosi EU o pieniądze na rurę? czy to nie wstyd? przecedź Unia nic nie pomaga.

 • dublet

  Oceniono 20 razy 16

  Moradziecki nie tak dawno twierdził, że ten nierząd od miesięcy szykował się na epidemię!

 • maadzik3

  Oceniono 17 razy 15

  Jak przepadaja pieniadze Polakow rzad jest za pelnymi restrykcjami. Jak te w dyspozycji rzadzacych, a to juz Inna sprawa

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 15 razy 13

  I znów subwencje z EU decydują, że ta cholernie groźna choroba nie wymaga od prezesa noszenia maski w Sejmie i że pracownicy z zakażonej zachodniej europy mogą bez problemu przekraczać granice.

 • zig.rig

  Oceniono 12 razy 12

  A czy 63000 specjalistycznych masek można sprzedać za bezcen za granicę?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX