WHO: W Korei Płn. nie odnotowano ani jednego zakażenia koronawirusem. Źródła w Pjongjangu twierdzą co innego

Do 2 kwietnia w Korei Północnej nie odnotowano przypadku wystąpienia choroby COVID-19 - wynika z informacji przekazanej agencji Reuters przez Światową Organizację Zdrowia. Jak podaje WHO, w państwie rządzonym przez Kim Dzong Una przebadano do tej pory 709 osób, a 509 przebywa na kwarantannie.

Przedstawiciel Światowej Organizacji Zdrowia w Korei Północnej Edwin Salvador przekazał we wtorek agencji Reuters, że na dzień 2 kwietnia w kraju przebadano na obecność koronawirusa 709 osób - 11 obcokrajowców i 698 obywateli. W żadnych z tych przypadków nie stwierdzono wystąpienia choroby COVID-19.

Na kwarantannie przebywa 509 osób. Od 31 grudnia kwarantannie poddano łącznie niemal 25 tys. osób.

Jak podaje Reuters, informacje przekazywane przez WHO pochodzą z Ministerstwa Zdrowia Korei Północnej. Niektórzy zagraniczni eksperci wątpią w brak zakażeń na terenie tego kraju, tym bardziej, że sąsiaduje on z silnie dotkniętymi epidemią Chinami i Koreą Południową.

Przed kilkoma dniami japoński dziennik "Yomiuri Shimbun", informował nieoficjalnie, że z powodu zakażenia koronawirusem zmarło ponad 100 północnokoreańskich żołnierzy. Gazeta powoływała się m.in. na źródła w południowokoreańskim wywiadzie.

Zobacz wideo Picie alkoholu pomaga w walce z koronawirusem? Szkodliwy mit

Koronawirus na świecie

Dotychczas stwierdzono na całym świecie ponad 1,4 mln przypadków zakażeń koronawirusem, zmarły 82 tys. osób. Potwierdzono wyzdrowienie ponad 300 tys. zakażonych.

Najtrudniejsza sytuacja panuje obecnie w Stanach Zjednoczonych, we Włoszech i w Hiszpanii.

Więcej o: