Mazowsze. Koronawirus w seminarium duchownym. Zakażonych sześciu kleryków

W Wyższym Seminarium Duchownym w Ołtarzewie stwierdzono sześć przypadków zakażenia koronawirusem. - Osoby te czują się dość dobrze, wykazują niegroźne objawy zakażenia - poinformował sanepid. Jeden z zakażonych trafił do szpitala.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Powiecie Warszawskim Zachodnim poinformował, że potwierdzono zakażenie koronawirusem u sześciu osób w Wyższym Seminarium Duchownym Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego w Ołtarzewie.

Osoby te czują się dość dobrze, wykazują niegroźne objawy zakażenia (stan podgorączkowy, suchy kaszel, utrata węchu i smaku, zmęczenie). Jedna osoba przebywa w szpitalu, pięć osób zostało objętych izolacją domową

- czytamy w komunikacie. Pozostali członkowie wspólnoty zostali objęci kwarantanną domową i zostaną poddani testom w kierunku zakażenia SARS-CoV-2.

Koronawirus został wykryty już w sobotę wieczorem

Wcześniej informację tę na Facebooku opublikowało Wyższe Seminarium Duchowne Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego w Ołtarzewie.

Od 21 marca we Mszach św. w kościele nie uczestniczą członkowie wspólnoty, poza duszpasterzami parafialnymi. Zawiesiliśmy również prace budowlane związane z "remontem stulecia". Mieliśmy nadzieję, że uda się przetrwać ten trudny czas bez zarażenia

- napisało w niedzielę. Jak wynika z komunikatu, koronawirus został wykryty już w sobotę wieczorem.

Zobacz wideo Picie alkoholu pomaga w walce z koronawirusem? Szkodliwy mit
Więcej o: