Prawie 5 tys. przypadków koronawirusa; tarcza antykryzysowa w Sejmie [7 KWIETNIA NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE]

W Polsce zmarły 22 kolejne osoby zakażone koronawirusem, a liczba przypadków zbliża się do pięciu tysięcy. Do Senatu trafiła ustawa dot. wyborów korespondencyjnych, zaś Sejm zajął się ustawami dot. pomocy dla pracowników i przedsiębiorców. Po 11 tygodniach zniesiono blokadę Wuhan w Chinach, gdzie zaczęła się epidemia koronawirusa.
 • Liczba przypadków koronawirusa w Polsce wzrosła od wczoraj o 435 i jest ich w sumie 4848 - wynika z wtorkowych komunikatów Ministerstwa Zdrowia. Padł smutny rekord - najwyższa liczba zmarłych jednego dnia od początku epidemii - 22 osoby. Liczba ofiar wzrosła do 129. 
 • Koronawirus na świecie. Liczba przypadków choroby wzrosła do 1,4 miliona, zaś liczba ofiar przekroczyła 80 tys. Gwałtownie wzrasta liczba zachorować i śmierci w USA, gdzie potwierdzono ponad 380 tys. przypadków. We Francji odnotowano rekord liczby ofiar w ciągu jednego dnia, a w sumie liczb zmarłych przekroczyła 10 tys. Stopniowo spada za to liczba nowych zachorowań we Włoszech i Hiszpanii. 
 • W Sejmie trwają prace nad tzw. tarczą antykryzysową - oraz propozycjami opozycji, która nazwała swoją ustawę "prawdziwą tarczą". Rządowy projekt ustawy o szczególnych instrumentach wsparcia w sytuacji epidemii koronawirusa został odesłany do komisji finansów po pierwszym czytaniu. Do komisji skierowano także projekt złożony przez PSL-Kukiz15. Sejm wznowi posiedzenie w środę rano. >>>Założenia do uzupełnienia tarczy antykryzysowej
 • Z kolei marszałek Senatu Tomasz Grodzki zapowiedział na konferencji prasowej, że izba prawdopodobnie wykorzysta przysługujące jej 30 dni na rozpatrzenie ustawy o powszechnym głosowaniu korespondencyjnym w wyborach prezydenckich. - Tak, jak się już zdarzało, będziemy musieli wykonać pracę, na jaką w Sejmie nie było czasu - powiedział Grodzki. >>>Ustawa o głosowaniu korespondencyjnym trafiła do Senatu
 • Minister środowiska Michał Woś wyleczony z COVID-19. "W Światowy Dzień Zdrowia dostałem taką dobrą wiadomość - nie mam już wirusa. Dwa testy wykluczyły obecność koronowirusa. Jeszcze raz: serdeczne podziękowania dla wszystkich z pierwszej linii frontu walki z pandemią"- napisał.
 • Austria wybiegła przed szereg i już ogłosiła, że ma schemat wychodzenia z lockdownu. Dania się do tego przymierza, Niemcy za to jeszcze szykują strategię na walkę z koronawirusem i dopiero po jej opracowaniu zaczną podawać ewentualne terminy. Także Belgia poczynia pierwsze kroki, nie próżnują też Czesi. Kraje Europy szykują się do powrotu do normalności. >>>Które państwa znoszą ograniczenia?
 • Po 11 tygodniach zniesiono blokadę Wuhan w Chinach, gdzie zaczęła się epidemia koronawirusa. Wraz w wybiciem północy zniesiono zakaz opuszczania miasta. Wyjeżdżają pierwsze od 23 stycznia samochody i pociągi pasażerskie.
Zobacz wideo Koronawirus nie oszczędza samorządów. Komentuje prezydent Wrocławia
Więcej o:
Komentarze (171)
Prawie 5 tys. przypadków koronawirusa; tarcza antykryzysowa w Sejmie [7 KWIETNIA NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE]
Zaloguj się
 • 1pytanie

  Oceniono 52 razy 48

  Ludzie umierają i walczą o Życie a PiS walczy o WŁADZĘ i PIENIĄDZĘ !!!!!!!!!!

 • jael53

  Oceniono 52 razy 44

  I w tych okolicznościach: a) mamy radzić sobie sami; b) mamy wspomagać domy pomocy społecznej; c) ci z nas, którzy jeszcze pracują, mają wspomagać bliźnich, którzy pracę stracili; d) mamy utrzymywać rząd; e) mamy płacić za nowe limuzyny; f) mamy płacić za żałobny jubel; g) mamy dopłacać do lepszej ochrony Czarnych Schodów; h) mamy płacić za operetkę z klejnotem dla Dudy; i) mamy płacić za farsę wyborczą... i za wiele innych ekscesów i fanaberii.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 43 razy 41

  kraje Europejskie powoli przygotowują się do powrotu do normalności a u nas Sejm debatuje o wyborach, niedługo będą deliberować o aborcji...
  a na 38 milionów ludzi możemy zapewnić maseczkę co piątemu... na jeden dzień

 • zdzislawja

  Oceniono 37 razy 29

  jprdl!
  i te pompatyczne hasła, które słyszymy z Sejmu, Ja już nie mogę tego:
  "rozdysponowano również 7 mln maseczek.... 3 mln. rękawiczek",
  słuchać. 
  Świetnie brzmią te liczby, lecz trzeba aby ktoś je "odczarował", to jest kpina.
  7 000 000  w ciągu ok. 30 dni od pierwszego przypadku!
  wg. GUS liczba Pracowników medycznych w pl to, m.in.: 89532 (lekarze) + 192964(pielęgniarki) + 22880 (położne) + 11657 (Diagności lab.) = 317033 osoby.
  Oni powinni być zabezpieczeni, więc liczę:
  7 000 000 maseczek / 317 033 osób = 22 maseczki na osobę.
  7 000 000 rękawiczek / 317 033 osób = 9,4 rękawiczki na osobę, ~5 par

  Zakładając, że te maseczki trzeba zmieniać co 0,5-1 godziny, to wystarcza na ok. 3 dni!!

  3 dni.

  Przerażające.

 • miecztemidy

  Oceniono 30 razy 26

  Gdzie jest "pinkas', "glapa".
  Jesteśmy przygotowani twierdzili . Ch..a byliśmy przygotowani !!!!!!!!!! Możecie pierd..i,że to nieszczęście dotknęło i innych,ale wy pojebańcy nierządu wolskiego mielicie CZAS ,/gdyż INNI przechodzili to nieszczęście wcześniej/na podjęcie ważnych działań i ch..a zrobiliście. Macie śmierć Polaków na swoich religijnych łapach !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • togo13

  Oceniono 25 razy 25

  My nie zlekceważyliśmy koronawirusa, to nasz beznadziejny pisowski rząd zawalił sprawe, jeszcze sprzedając 7 lutego 2020 roku 62 tysiące super masek po 10 złotych. Tak się załatwia swoje interesiki a nie dba o ludzi tylko obiecuje i obiecuje.

 • claudiusz

  Oceniono 23 razy 21

  cos przestal zabierac glos nasz debilek dudus ,wedlug ktorego procentowo ilosc zgonow i zachorowan maleje ! .. dzisiejsza liczba zachorowan nieco ponizej 500 ! .. kazdy wie,ze te liczby sa sfalszowane przez brak testwo - wariant wloski mamy dzis w Polsce .. za tydzien liczby pojda w tysiace...

 • threemen

  Oceniono 20 razy 20

  Czy coś z tych informacji dociera do Jarosława Kaczyńskiego, czy też naczelnik jest chroniony od niepotrzebnych informacji?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX