Prawie 5 tys. przypadków koronawirusa; tarcza antykryzysowa w Sejmie [7 KWIETNIA NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE]

W Polsce zmarły 22 kolejne osoby zakażone koronawirusem, a liczba przypadków zbliża się do pięciu tysięcy. Do Senatu trafiła ustawa dot. wyborów korespondencyjnych, zaś Sejm zajął się ustawami dot. pomocy dla pracowników i przedsiębiorców. Po 11 tygodniach zniesiono blokadę Wuhan w Chinach, gdzie zaczęła się epidemia koronawirusa.
  • Liczba przypadków koronawirusa w Polsce wzrosła od wczoraj o 435 i jest ich w sumie 4848 - wynika z wtorkowych komunikatów Ministerstwa Zdrowia. Padł smutny rekord - najwyższa liczba zmarłych jednego dnia od początku epidemii - 22 osoby. Liczba ofiar wzrosła do 129. 
  • Koronawirus na świecie. Liczba przypadków choroby wzrosła do 1,4 miliona, zaś liczba ofiar przekroczyła 80 tys. Gwałtownie wzrasta liczba zachorować i śmierci w USA, gdzie potwierdzono ponad 380 tys. przypadków. We Francji odnotowano rekord liczby ofiar w ciągu jednego dnia, a w sumie liczb zmarłych przekroczyła 10 tys. Stopniowo spada za to liczba nowych zachorowań we Włoszech i Hiszpanii. 
  • W Sejmie trwają prace nad tzw. tarczą antykryzysową - oraz propozycjami opozycji, która nazwała swoją ustawę "prawdziwą tarczą". Rządowy projekt ustawy o szczególnych instrumentach wsparcia w sytuacji epidemii koronawirusa został odesłany do komisji finansów po pierwszym czytaniu. Do komisji skierowano także projekt złożony przez PSL-Kukiz15. Sejm wznowi posiedzenie w środę rano. >>>Założenia do uzupełnienia tarczy antykryzysowej
  • Z kolei marszałek Senatu Tomasz Grodzki zapowiedział na konferencji prasowej, że izba prawdopodobnie wykorzysta przysługujące jej 30 dni na rozpatrzenie ustawy o powszechnym głosowaniu korespondencyjnym w wyborach prezydenckich. - Tak, jak się już zdarzało, będziemy musieli wykonać pracę, na jaką w Sejmie nie było czasu - powiedział Grodzki. >>>Ustawa o głosowaniu korespondencyjnym trafiła do Senatu
  • Minister środowiska Michał Woś wyleczony z COVID-19. "W Światowy Dzień Zdrowia dostałem taką dobrą wiadomość - nie mam już wirusa. Dwa testy wykluczyły obecność koronowirusa. Jeszcze raz: serdeczne podziękowania dla wszystkich z pierwszej linii frontu walki z pandemią"- napisał.
  • Austria wybiegła przed szereg i już ogłosiła, że ma schemat wychodzenia z lockdownu. Dania się do tego przymierza, Niemcy za to jeszcze szykują strategię na walkę z koronawirusem i dopiero po jej opracowaniu zaczną podawać ewentualne terminy. Także Belgia poczynia pierwsze kroki, nie próżnują też Czesi. Kraje Europy szykują się do powrotu do normalności. >>>Które państwa znoszą ograniczenia?
  • Po 11 tygodniach zniesiono blokadę Wuhan w Chinach, gdzie zaczęła się epidemia koronawirusa. Wraz w wybiciem północy zniesiono zakaz opuszczania miasta. Wyjeżdżają pierwsze od 23 stycznia samochody i pociągi pasażerskie.
Zobacz wideo Koronawirus nie oszczędza samorządów. Komentuje prezydent Wrocławia
Więcej o: