Rekordowa liczba zgonów w stanie Nowy Jork. Na świecie ponad 1,3 mln zakażonych

Gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo poinformował, że w ciągu minionej doby zmarło tam 731 osób. W całych Stanach Zjednoczonych liczba zakażonych przekroczyła 370 tysięcy.

Podczas konferencji prasowej Andrew Cuomo poinformował, że liczba ofiar śmiertelnych epidemii w Nowym Jorku przekroczyła 5400. W ciągu ostatnich 24 godzin zmarło tam 731 osób. To niemal tyle samo, co w całej Wielkiej Brytanii (786 w ciągu ostatniej doby). Gubernator zwrócił uwagę, że liczba nowych hospitalizacji wzrosła tylko o niespełna 700 a liczba pacjentów na oddziałach intensywnej terapii o 89. Cuomo poinformował, że w stanie Nowy Jork nie zabraknie łóżek szpitalnych i respiratorów. Wyraził też przekonanie, że zwiększenie dystansu społecznego przynosi rezultaty. Zaapelował do mieszkańców o respektowanie wytycznych dotyczących pozostania w domach.

Epidemia koronawirusa w Stanach Zjednoczonych

W całych Stanach Zjednoczonych liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa zbliża się do 12 tysięcy. Prezydent Donald Trump powiedział jednak, że widzi światło w tunelu i że Ameryka wygra walkę z groźnym wirusem. Zaapelował jednocześnie o stosowanie się do rządowych wytycznych. Zalecają one pozostawianie w domach z wyjątkiem wyjść do sklepu, apteki czy na spacer, utrzymywanie dwumetrowej odległości od innych osób, mycie rąk oraz w noszenie domowej produkcji masek z tkaniny w miejscach, gdzie trudne jest utrzymanie dystansu społecznego.

Według danych pochodzących z Johns Hopkins University do tej pory zakażenie SARS-CoV-2 wykryto u 1 381 014 osób na świecie. Zmarło 78 269 osób, a 292 973 wyzdrowiały.

Zobacz wideo Koronawirus. Jakie obostrzenia obowiązują poza Polską?
Więcej o: