MZ: Zmarło 18 osób chorych na COVID-19. 316 nowych przypadków zakażenia

Mamy 316 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - podało Ministerstwo Zdrowia. Resort poinformował również o kolejnych 18 zgonach.

We wtorek przed godz. 18:00 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 316 przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Dotyczą one 182 osób z woj. mazowieckiego, 20 osób z woj. dolnośląskiego, 19 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 18 osób z woj. łódzkiego, 13 osób z woj. podlaskiego, 10 osób z woj. świętokrzyskiego, dziewięciu osób z woj. zachodniopomorskiego, dziewięciu osób z woj. podkarpackiego, ośmiu osób z woj. małopolskiego, ośmiu osób z woj. pomorskiego, siedmiu osób z woj. śląskiego, sześciu osób z woj. opolskiego, sześciu osób z woj. wielkopolskiego i jednej osoby z woj. lubelskiego.

Zmarło 18 osób chorych na COVID-19

Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci 18 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 46-letni mężczyzna ze szpitala w Legnicy, 86-letnia kobieta, 75-letni mężczyzna, 85-letnia kobieta, 77-letnia kobieta ze szpitala w Raciborzu, 72-letni mężczyzna ze szpitala w Częstochowie, 64-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 82-letnia kobieta, 70-letni mężczyzna, 83-letnia kobieta ze szpitala w Pleszewie, 81-letnia kobieta ze szpitala w Warszawie, 80-letni mężczyzna ze szpitala w Piasecznie, 81-letnia kobieta, 65-letni i 68-letni mężczyźni ze szpitala w Poznaniu, 72-letni mężczyzna i 38-letnia kobieta ze szpitala w Zgierzu, którzy mieli choroby współistniejące oraz 61-letnia kobieta ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu

- poinformował resort zdrowia.

Dotychczas w Polsce stwierdzono zakażenie koronawirusem u 4848 osób. Zmarło 129 z nich.

Więcej o:
Komentarze (74)
MZ: Zmarło 18 osób chorych na COVID-19. 316 nowych przypadków zakażenia
Zaloguj się
 • michalbiauek

  Oceniono 24 razy 16

  Fajnie, że przemilczeli ponad 150 przypadków z mazowieckiego. Po co lud niepokoić, tak trzymać, towarzysze.

 • maciek76

  Oceniono 19 razy 13

  Może Ministerstwo Zdrowia oprócz statystyk zarażonych i zmarłych podawało ile robi się testów, a ile jeszcze można zrobić, ile mamy łóżek z respiratorami i ilość środków ochrony osobistej dla lekarzy, pielęgniarek i ratowników. Tylko wszystko dane rzeczywiste i na miejscu a nie zamówione i uzupełnione już za "2-3 tygodnie"? Propaganda sukcesu, to już nawet w Chinach skończyła się 5 dekad temu!

 • xouveyer11

  Oceniono 19 razy 11

  Gdzie wyniki z mazowieckiego? Manipulacja, manipulacja, manipulacja-tryb wyborczy. A Szumowski to nie lekarz. To pisowiec.

 • izopropanol

  Oceniono 10 razy 6

  A ja bym prosił o podobne zestawienie i ładne słupki z ministerstwa gospodarki czy jak tam sie ono nazywa... Ile firm zawieszono, ile zamknięto, ilu ludzi poszło z torbami, ilu zostało zwolnionych..... Nie chce marudzić ale za miesiąc , dwa to sie ludzie sami zaczną zarażać z głodu żeby chociaż szpitalny albo więzienny obiad dostać.... I ten wirus to sie okaże bardzo małym problemem.

 • fduczyc

  Oceniono 8 razy 6

  jak będą kiepskie dzienne statystki to ludzie zamiast do kopert do głosowania ruszą rozliczać 6 letnie kupowanie głosów i koryciarstwo

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX