Dom Pomocy Społecznej w Psarach zamknięty. Powodem koronawirus. Ponad 200 osób w kwarantannie

U jednej z pracownic Domu Pomocy Społecznej w Psarach (woj. wielkopolskie) potwierdzono zakażenie koronawirusem. W związku z tym podjęto decyzję o zamknięciu ośrodka i poddaniu przebywających tam ludzi kwarantannie - to łącznie ponad 200 osób.

Podczas wtorkowej konferencji Paweł Rajski, starosta ostrowski, poinformował, że w Domu Pomocy Społecznej w Psarach u jednej z pracownic potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Jest to jedna z osób zatrudnionych, która miała wcześniejszy kontakt z osobą zakażoną. Nasz niepokój budzi fakt, że osoba ta mając już pewne objawy, symptomy, przebywała na terenie DPS i mając te objawy miała kontakt z większością pensjonariuszy oraz z częścią personelu. (...) Nikt nie może opuścić zakładu i wszyscy zostają w DPS-ie

- powiedział dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowie Andrzej Bieliński.

Ponad 200 osób w kwarantannie

W związku z tym cały ośrodek został poddany kwarantannie. W placówce przebywa 166 pensjonariuszy oraz 41 pracowników. U dwóch podopiecznych stwierdzono gorączkę powyżej 38 stopni. Pracownicy ośrodka, którzy w momencie wykrycia koronawirusa przebywali w domach zostali objęci kwarantanną domową.

Do Psar zostały dostarczone dodatkowe łóżka oraz środki ochrony osobistej.

Czytaj także: Dramat w domach pomocy. Wiceminister rodziny do Polaków: Przekażcie im maseczki, rękawiczki i fartuchy. "Skandal!"

Zobacz wideo Picie alkoholu pomaga w walce z koronawirusem? Szkodliwy mit
Więcej o: