Dom Pomocy Społecznej w Psarach zamknięty. Powodem koronawirus. Ponad 200 osób w kwarantannie

U jednej z pracownic Domu Pomocy Społecznej w Psarach (woj. wielkopolskie) potwierdzono zakażenie koronawirusem. W związku z tym podjęto decyzję o zamknięciu ośrodka i poddaniu przebywających tam ludzi kwarantannie - to łącznie ponad 200 osób.

Podczas wtorkowej konferencji Paweł Rajski, starosta ostrowski, poinformował, że w Domu Pomocy Społecznej w Psarach u jednej z pracownic potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Jest to jedna z osób zatrudnionych, która miała wcześniejszy kontakt z osobą zakażoną. Nasz niepokój budzi fakt, że osoba ta mając już pewne objawy, symptomy, przebywała na terenie DPS i mając te objawy miała kontakt z większością pensjonariuszy oraz z częścią personelu. (...) Nikt nie może opuścić zakładu i wszyscy zostają w DPS-ie

- powiedział dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowie Andrzej Bieliński.

Ponad 200 osób w kwarantannie

W związku z tym cały ośrodek został poddany kwarantannie. W placówce przebywa 166 pensjonariuszy oraz 41 pracowników. U dwóch podopiecznych stwierdzono gorączkę powyżej 38 stopni. Pracownicy ośrodka, którzy w momencie wykrycia koronawirusa przebywali w domach zostali objęci kwarantanną domową.

Do Psar zostały dostarczone dodatkowe łóżka oraz środki ochrony osobistej.

Czytaj także: Dramat w domach pomocy. Wiceminister rodziny do Polaków: Przekażcie im maseczki, rękawiczki i fartuchy. "Skandal!"

Zobacz wideo Picie alkoholu pomaga w walce z koronawirusem? Szkodliwy mit
Więcej o:
Komentarze (51)
Dom Pomocy Społecznej w Psarach zamknięty. Powodem koronawirus. Ponad 200 osób w kwarantannie
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 20 razy 18

  A co robi nierząd , robi kabaret pod tytułem wybory , tak "rządzi" pis .

 • fakiba

  Oceniono 23 razy 17

  A dla pisich VIPów będą dodatkowe zabezpieczenia i "cuda" na kiju . Nierząd pis umie się "zabezpieczyć"

 • arreis65

  Oceniono 19 razy 15

  "emeryci popierajcie partię czynem - umierajcie przed terminem"
  bedzie na premie dla pissofskiego rządu za walkę z epidemią !!!!

 • niktwazny126

  Oceniono 16 razy 14

  Specjalny pakiet medyczny dla vipów. A pensjonariusze dps-u zapewne głosowali na pis, slali datki do Rydzyka- wdzięczność władzy na talerzu.

 • jael53

  Oceniono 15 razy 13

  Chyba trzeba by sprawdzić wszystkie takie miejsca w Polsce. Nawet (a może zwłaszcza) te na kompletnych wygnajewach.

 • siwywaldi

  Oceniono 22 razy 12

  To chyba już PIĄTY DPS i do tego że dwa hospicja. Szanse przeżycia tych osób, są bliskie zeru, więc jest to bomba na około 500 osób, która walnie w ciągu dwóch tygodni.
  Tyle, że większość z nich umrze na zupełnie coś innego..., :-(

 • polakadam

  Oceniono 15 razy 11

  Czemu nigdzie nie można kupić maseczek?
  Prezydent Aleksander Łukaszenka ostrzegł premiera, że jeśli do końca tygodnia w aptekach i szpitalach nie będzie masek czy innych środków ochronnych to tego rządu nie będzie, a pracować będą inni ludzie.

 • baby1

  Oceniono 13 razy 11

  U nas z tym liczeniem zarażonych, to jak w wyliczance "na kogo wypadnie na tego bęc". Testuje się tylko tych, u których już wykryto koronawirusa lub ich najbliższe otoczenie. Przecież nie można dopuszczać do kontaktu z duża liczbą osób, kogoś podejrzanego o zarażenie, więc takie osoby powinny być w pierwszym rzędzie testowane.

 • race444

  Oceniono 6 razy 6

  Przeciez pracownicy szpitali jak rowniez pracownicy DPS-ow powinni byc regularnie testowani a u nas testy sie robi jak ktos na "czterech" do lekarza przychodzi. W wielu przypadkach zakazony dalej pracuje a po 2 tygodniach zdziwienie w szpitalach i DPS-ach , ze zakazonych jest 90% pacjentow i trzeba zamykac caly szpital czy DPS.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX