Poznań. Policjanci urządzili grilla. Zostali ukarani mandatami, czeka ich postępowanie dyscyplinarne

W ostatnią niedzielę grupa policjantów zorganizowała grilla nad jeziorem w Poznaniu. Funkcjonariusze zostali ukarani mandatami za złamanie zakazu zgromadzeń wprowadzonego w związku z epidemią koronawirusa. Poznańska policja wszczęła też wobec nich postępowania dyscyplinarne.

Jak podaje portal epoznan.pl, do zdarzenia doszło w niedzielę 5 kwietnia. Nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu ośmiu policjantów rozpaliło grilla. Czytelnik portalu przekazał, że funkcjonariusze byli umundurowani. Obok stały też ich motocykle. - Od Strony ZOO przed mostkiem, po lewej stronie poczułem zapach grillowanej kiełbasy. Spojrzałem i zauważyłem kilku umundurowanych funkcjonariuszy policji, którzy grillowali w czasie służby, jak się domyślam - dodał.

Policjanci urządzili grilla nad Jeziorem Maltańskim. Zostali ukarani mandatami

- Ośmiu policjantów z Ruchu Drogowego opuściło swoje rejony służbowe, zjechali z różnych stron Poznania nad Maltę i rozpalili grilla w miejskim zieleńcu - przyznał oficer prasowy wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak. Funkcjonariusze zostali już ukarani mandatami karnymi.

Zobacz wideo Zakazy w rozporządzeniu ministra zdrowia. Czy da się je wyegzekwować?

Za naruszenie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 1 kwietnia w sprawie zwalczania COVID-19 policjanci otrzymali mandaty w wysokości 500 złotych. Nie jest to jedyna konsekwencja ich zachowania. - Wszyscy mają wszczęte postępowania dyscyplinarne za naruszenie procedur służbowych. Kary będą surowe - dodał oficer prasowy Andrzej Borowiak.

Więcej o:
Komentarze (79)
Poznań. Policjanci urządzili grilla. Zostali ukarani mandatami, czeka ich postępowanie dyscyplinarne
Zaloguj się
 • pixima

  Oceniono 43 razy 35

  ZOMO się bawi. Widać mieli już zrobione statystyki ukaranych bandytów spacerujących po lasach.

 • wermi

  Oceniono 23 razy 23

  A tymczasem rowerzysta z Krakowa zapłacił 12 tys. I parę innych osób też.

 • jkmjkm

  Oceniono 23 razy 19

  Najśmieszniejsze jest to, że oni nie złamali żadnego przepisu powszechnie obowiązującego prawa. W grę może wchodzić rzeczywiście odpowiedzialność służbowa ale za nieróbstwo, a nie złamanie "zakazu robienia grilla", bo takowego w sensie praawnym nie ma.

 • jeziorak.pl

  Oceniono 19 razy 17

  Powinni dostać mandat conajmniej 12 tys PLN, tak wysoki jak ten, który wlepili rowerzyście w Krakowie.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 19 razy 15

  Adrian Koronadupa ich ułaskawi :-)
  To znaczy pewnie zamieni to na inną karę :-)
  Karę śmierci polegającą na dostarczaniu koronawyborczych listów :-)
  Do Polaków :-)

 • goska10001

  Oceniono 13 razy 13

  Widzieliście to??? Mnie głupota policjantów nie zaskakuje, doświadczyłam tego osobiście.

 • mietekkowalski

  Oceniono 20 razy 12

  Co trzeba mieć w głowie, żeby zrobić sobie grilla na służbie?! Albo wiatr hula pomiędzy uszami, albo czują się tacy mocni, bo wiedzą, że nikt ich nie ruszy. Jedno i drugie dyskwalifikuje ich jako funkcjonariuszy policji. No i te mandaty 500zł, a czytałem o jakimś rowerzyście, którzy wyłapał 20000zł! On przynajmniej sam jechał.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX