Poznań. Policjanci urządzili grilla. Zostali ukarani mandatami, czeka ich postępowanie dyscyplinarne

W ostatnią niedzielę grupa policjantów zorganizowała grilla nad jeziorem w Poznaniu. Funkcjonariusze zostali ukarani mandatami za złamanie zakazu zgromadzeń wprowadzonego w związku z epidemią koronawirusa. Poznańska policja wszczęła też wobec nich postępowania dyscyplinarne.

Jak podaje portal epoznan.pl, do zdarzenia doszło w niedzielę 5 kwietnia. Nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu ośmiu policjantów rozpaliło grilla. Czytelnik portalu przekazał, że funkcjonariusze byli umundurowani. Obok stały też ich motocykle. - Od Strony ZOO przed mostkiem, po lewej stronie poczułem zapach grillowanej kiełbasy. Spojrzałem i zauważyłem kilku umundurowanych funkcjonariuszy policji, którzy grillowali w czasie służby, jak się domyślam - dodał.

Policjanci urządzili grilla nad Jeziorem Maltańskim. Zostali ukarani mandatami

- Ośmiu policjantów z Ruchu Drogowego opuściło swoje rejony służbowe, zjechali z różnych stron Poznania nad Maltę i rozpalili grilla w miejskim zieleńcu - przyznał oficer prasowy wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak. Funkcjonariusze zostali już ukarani mandatami karnymi.

Zobacz wideo Zakazy w rozporządzeniu ministra zdrowia. Czy da się je wyegzekwować?

Za naruszenie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 1 kwietnia w sprawie zwalczania COVID-19 policjanci otrzymali mandaty w wysokości 500 złotych. Nie jest to jedyna konsekwencja ich zachowania. - Wszyscy mają wszczęte postępowania dyscyplinarne za naruszenie procedur służbowych. Kary będą surowe - dodał oficer prasowy Andrzej Borowiak.

Więcej o: