Łukasz Szumowski dziękuje pracownikom służby zdrowia: Za wasz trud i poświęcenie, za olbrzymi wysiłek

7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. W tym roku podziękowania m.in. dla lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych złożył minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Na stronie Ministerstwa Zdrowia pojawił się wpis z podziękowaniami od ministra Łukasza Szumowskiego. "Szanowni Państwo, Pracownicy służby zdrowia, za Wasz trud i poświęcenie, za olbrzymi wysiłek w dniach walki z koronawirusem, w Światowym Dniu Zdrowia, składam Wam serdeczne podziękowania. Dziękuję Wam za Waszą pracę" - napisano na stronie resortu. 

Łukasz Szumowski w Światowy Dzień Zdrowia dziękuje pracownikom służby zdrowia

Podziękowania dla służby zdrowia złożył też Sekretarz Generalny ONZ. - Moje dzisiejsze przesłanie skierowane jest do naszych pracowników służby zdrowia: pielęgniarek, położnych, techników, sanitariuszy, farmaceutów, lekarzy, kierowców, sprzątaczy, administratorów i wielu innych, którzy pracują dzień i noc, aby zapewnić nam bezpieczeństwo. Dziękujemy Wam bardziej niż zwykle, jesteśmy z Wami i liczymy na Was - powiedział Antonio Guterres przypominając, że decyzją WHO rok 2020  jest także rokiem pielęgniarek i położnych. 

We wtorek 7 kwietnia 2020 roku obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. W ostatnich kilku tygodniach to właśnie lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, salowe, laboranci i inni pracownicy szpitali, byli na pierwszym froncie walki z koronawirusem. W Polsce liczba zakażonych SARS-CoV-2 przekroczyła już cztery tysiące, a z powodu COVID-19 zmarło 111 pacjentów.

Główny Inspektorat Sanitarny podał w niedzielę, że około 17 procent wszystkich zakażonych koronawirusem osób to personel medyczny. Łukasz Szumowski ostatnio zapowiedział, że wszyscy pracownicy służby zdrowia, nawet ci, którzy nie pracują na oddziałach zakaźnych, będą musieli cały czas mieć na sobie maseczki ochronne. - Musimy chronić medyków i pacjentów - mówił w sobotę minister zdrowia. 

Najczęściej zadawane pytania przy COVID-19

Więcej o:
Komentarze (69)
Łukasz Szumowski dziękuje pracownikom służby zdrowia: Za wasz trud i poświęcenie, za olbrzymi wysiłek
Zaloguj się
 • magda_breslau

  Oceniono 13 razy 13

  Polska ma najwyzszy w Europie odsetek zarazonego personelu szpitali.

  Jestes Szumowski odpowiedzialny za to fiasko. Ty i twoj szefuncio

 • jael53

  Oceniono 13 razy 13

  Gdyby rząd zadbał o należyte doposażenie służby zdrowia, a nie swojej machiny propagandowej, to lekarze mogliby dłużej po prostu pracować, a nie być od początku skazanymi na poświęcanie się.

 • kzet69

  Oceniono 12 razy 12

  To ten ch... co wczoraj głosował w Sejmie za eksterminacją Polaków? Przestańcie go cytować, ten przestępca powinien być natychmiast pozbawiony prawa wykonywania zawodu przez NRL !!!

 • antypiss

  Oceniono 11 razy 11

  To co panie Szumowski, siedźmy w domu i głosujmy, bo widzimisię prezesa jest najważniejsze? Ech, ty pisowcu czystej krwi.

 • czarnyminio

  Oceniono 17 razy 11

  A hasło przewodnie pis- Pokarz lekarzu co masz w garażu chwilowo wygaszone?

 • hipo krater

  Oceniono 11 razy 9

  Jak tam, podnózku Balbinki, twoje wczorajsze głosowanie za masową eksterminacją narodu polskiego? Gdzie ubrania ochronne dla personelu medycznego? Wy PiS dalaj ! Pójdziesz siedzieć.

 • 500nakrowe

  Oceniono 9 razy 9

  A niedawno mówili im, żeby sobie wyjeżdżał albo, że jeżdżą na luksusowe wakacje, gdy ci pomagali na misjach medycznych. Ci ty, Szumowski myślisz, że oni o tym zapomnieli?!

 • pixima

  Oceniono 8 razy 8

  A służba zdrowia dziękuje za maseczki, kombinezony, przyłbice i za pracę na trzech etatach, dzięki której tak nam się ładnie wirus roznosi po szpitalach i DPS-ach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX