Łukasz Szumowski dziękuje pracownikom służby zdrowia: Za wasz trud i poświęcenie, za olbrzymi wysiłek

7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. W tym roku podziękowania m.in. dla lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych złożył minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Na stronie Ministerstwa Zdrowia pojawił się wpis z podziękowaniami od ministra Łukasza Szumowskiego. "Szanowni Państwo, Pracownicy służby zdrowia, za Wasz trud i poświęcenie, za olbrzymi wysiłek w dniach walki z koronawirusem, w Światowym Dniu Zdrowia, składam Wam serdeczne podziękowania. Dziękuję Wam za Waszą pracę" - napisano na stronie resortu. 

Łukasz Szumowski w Światowy Dzień Zdrowia dziękuje pracownikom służby zdrowia

Podziękowania dla służby zdrowia złożył też Sekretarz Generalny ONZ. - Moje dzisiejsze przesłanie skierowane jest do naszych pracowników służby zdrowia: pielęgniarek, położnych, techników, sanitariuszy, farmaceutów, lekarzy, kierowców, sprzątaczy, administratorów i wielu innych, którzy pracują dzień i noc, aby zapewnić nam bezpieczeństwo. Dziękujemy Wam bardziej niż zwykle, jesteśmy z Wami i liczymy na Was - powiedział Antonio Guterres przypominając, że decyzją WHO rok 2020  jest także rokiem pielęgniarek i położnych. 

We wtorek 7 kwietnia 2020 roku obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. W ostatnich kilku tygodniach to właśnie lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, salowe, laboranci i inni pracownicy szpitali, byli na pierwszym froncie walki z koronawirusem. W Polsce liczba zakażonych SARS-CoV-2 przekroczyła już cztery tysiące, a z powodu COVID-19 zmarło 111 pacjentów.

Główny Inspektorat Sanitarny podał w niedzielę, że około 17 procent wszystkich zakażonych koronawirusem osób to personel medyczny. Łukasz Szumowski ostatnio zapowiedział, że wszyscy pracownicy służby zdrowia, nawet ci, którzy nie pracują na oddziałach zakaźnych, będą musieli cały czas mieć na sobie maseczki ochronne. - Musimy chronić medyków i pacjentów - mówił w sobotę minister zdrowia

Najczęściej zadawane pytania przy COVID-19