Minister głosował "na cztery ręce"? Porozumienie prostuje: Patrzył czy Emilewicz ma niezbędne dokumenty

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, które może sugerować, że jedna z osób zasiadających w sejmowych ławach zagłosowała za dwie osoby. - Prosimy - nie zakłamujcie rzeczywistości - zaapelowało Porozumienie, którego członkiem jest widziany na nagraniu wiceminister rozwoju.

Patryk Wachowiec, analityk prawny i były pracownik Biura Analiz Sejmowych umieścił na Twitterze fragment nagrania z poniedziałkowych obrad Sejmu. Widać na nim wiceministra rozwoju Roberta Nowickiego, który wychodzi z tylnej części ław rządowych i przechodzi kilka rzędów bliżej, w miejsce gdzie nikt nie siedzi. W związku z tym, że dotyka pulpitów, można odnieść wrażenie, że oddaje głos za inną osobę. 

O sprawie napisał m.in. poseł KO Arkadiusz Myrcha, który stwierdził, że "ewidentnie" doszło do głosowania za kogoś. Porozumienie, partia do której należy Nowicki, wyjaśniła na Twitterze do czego doszło. "Minister Robert Nowicki patrzy czy Jadwiga Emilewicz ma niezbędne dokumenty. A opozycja widzi niewiadomo jak niecne czyny. Prosimy - nie zakłamujcie rzeczywistości" - napisano. 

Należy dodać, że Nowicki nie jest posłem i nie mógł głosować we własnym imieniu. Co więcej, w miejscu, do którego podszedł nie ma urządzeń do głosowania.

Sejm za głosowaniem korespondencyjnym

W poniedziałek wieczorem Sejm uchwalił ustawę w sprawie głosowania korespondencyjnego w tegorocznych wyborach prezydenckich. Za przyjęciem ustawy opowiedziało się 230 posłów, 226 było przeciw, a dwóch wstrzymało się od głosu. Czytaj więcej >>>

Zobacz wideo Niepewna przyszłość 500+? Komentuje K. Gawkowski
Więcej o:
Komentarze (118)
Minister głosował "na cztery ręce"? Porozumienie prostuje: Patrzył czy Emilewicz ma niezbędne dokumenty
Zaloguj się
 • robson15

  Oceniono 58 razy 54

  Szalenie "inteligentne" tłumaczenie, tyle tylko ze całkowicie nieprawdziwe.
  Wyraźnie na tym filmiku widać ze to było głosowanie na tzw. dwie ręce. PIS czy Porozumienie, jak zwał tak zwał i tak nie powie prawdy. Oni chyba maja genetycznie zakodowane łgarstwo. Złapiesz za rękę i tak się wyprą. Sprawa jest jednak bardzo prosta. Kurdupel nakazał by wczoraj przeforsować ustawę o głosowaniu korespondencyjnym nie ważne jak, byle ją uchwalić. Tak właśnie wygląda demokracja w wykonaniu PIS-u i jego przystawek.

 • marcela777

  Oceniono 53 razy 51

  i tak właśnie będzie wyglądać głosowanie na króla Polski, będą ingerować w koperty i sprawdzać, czy oddany głos na pewno jest na dude

 • def11

  Oceniono 48 razy 46

  W partii Przekrętów i Szwindli głosowanie na cztery ręce, reasumpcje i unieważnianie przegranych głosowań to chleb codzienny "dobrej zmiany" :)

 • kazek100

  Oceniono 40 razy 40

  Wiecie dzbany z Porozumienia i PiSu, może byśmy wam i uwierzyli, ale oszukiwaliście już zbyt wiele razy. Po "anuluj głosowanie, bo przegramy" jesteście po prostu absolutnie niewiarygodni.

 • acototak

  Oceniono 31 razy 29

  Ewidentnie głosował za kogoś.

 • antropoid

  Oceniono 30 razy 28

  PiSie standardy, koryto za wszelką cenę.

 • antropoid

  Oceniono 30 razy 26

  Kto z "balbiną" się zadaje, łotrem się staje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX