Chiny. W ciągu ostatniej doby nie zmarł żaden pacjent zakażony koronawirusem. Wuhan znosi blokady

We wtorek 7 kwietnia Chiny poinformowały, że w ciągu ostatniej doby nie odnotowały żadnego zgonu spowodowanego koronawirusem. To pierwsza taka sytuacja od wybuchu epidemii.

Z danych, jakie opublikowała Narodowa Komisja Zdrowia Chin, wynika, że w ciągu ostatnich 24 godzin stwierdzono 32 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Wszyscy pacjenci, u których w poniedziałek potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2, to osoby, które wróciły zza granicy. U kolejnych 12 osób stwierdzono podejrzenie zakażenia koronawirusem.

W ciągu ostatniej doby chińskie szpitale wypisały 89 osób, które uznano za ozdrowieńców. Liczba przypadków poważnych spadła do 54. Łącznie w Chinach udało się wyleczyć 77 167 osób. Narodowa Komisja Zdrowia Chin odnotowała od początku epidemii 81 740 przypadków zakażenia i 3 331 zgonów spowodowanych COVID-19.

Zobacz wideo Rywalizacja mocarstw w tle pandemii koronawirusa. Komentuje dr Jacek Bartosiak

Koronawirus w Chinach. Wuhan znosi blokady po 76 dniach

W związku z wyhamowaniem wzrostu liczby zakażeń w Chinach prowincja Hubei i leżące w niej miasto Wuhan wracają do normalności. W środę 8 kwietnia zniesione zostaną obostrzenia dotyczące podróży poza granicę miasta. Zakaz wjazdu do Wuhan i opuszczania go został wprowadzony 23 stycznia. Decyzję o przywróceniu transportu i możliwości wyjazdu z miasta podjęto po tym, jak 23 marca grupa do spraw zapobiegania koronawirusowi pod przewodnictwem premiera Chin Li Keqianga stwierdziła, że transmisja koronawirusa w Wuhan została zasadniczo zatrzymana, a kraj skupi się na zapobieganiu importu nowych przypadków i unikaniu ponownych zachorowań - pisze "Asia Times"

Przeczytaj także:

Więcej o: