Chiny. W ciągu ostatniej doby nie zmarł żaden pacjent zakażony koronawirusem. Wuhan znosi blokady

We wtorek 7 kwietnia Chiny poinformowały, że w ciągu ostatniej doby nie odnotowały żadnego zgonu spowodowanego koronawirusem. To pierwsza taka sytuacja od wybuchu epidemii.

Z danych, jakie opublikowała Narodowa Komisja Zdrowia Chin, wynika, że w ciągu ostatnich 24 godzin stwierdzono 32 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Wszyscy pacjenci, u których w poniedziałek potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2, to osoby, które wróciły zza granicy. U kolejnych 12 osób stwierdzono podejrzenie zakażenia koronawirusem.

W ciągu ostatniej doby chińskie szpitale wypisały 89 osób, które uznano za ozdrowieńców. Liczba przypadków poważnych spadła do 54. Łącznie w Chinach udało się wyleczyć 77 167 osób. Narodowa Komisja Zdrowia Chin odnotowała od początku epidemii 81 740 przypadków zakażenia i 3 331 zgonów spowodowanych COVID-19.

Zobacz wideo Rywalizacja mocarstw w tle pandemii koronawirusa. Komentuje dr Jacek Bartosiak

Koronawirus w Chinach. Wuhan znosi blokady po 76 dniach

W związku z wyhamowaniem wzrostu liczby zakażeń w Chinach prowincja Hubei i leżące w niej miasto Wuhan wracają do normalności. W środę 8 kwietnia zniesione zostaną obostrzenia dotyczące podróży poza granicę miasta. Zakaz wjazdu do Wuhan i opuszczania go został wprowadzony 23 stycznia. Decyzję o przywróceniu transportu i możliwości wyjazdu z miasta podjęto po tym, jak 23 marca grupa do spraw zapobiegania koronawirusowi pod przewodnictwem premiera Chin Li Keqianga stwierdziła, że transmisja koronawirusa w Wuhan została zasadniczo zatrzymana, a kraj skupi się na zapobieganiu importu nowych przypadków i unikaniu ponownych zachorowań - pisze "Asia Times"

Przeczytaj także:

Więcej o:
Komentarze (18)
Chiny. W ciągu ostatniej doby nie zmarł żaden pacjent zakażony koronawirusem. Wuhan znosi blokady
Zaloguj się
 • zwyklaosoba

  Oceniono 11 razy 7

  "Chiny poinformowały" - to jest najważniejsza część tej informacji.

 • kaplan.raka.odbytu

  Oceniono 7 razy 5

  Ależ oczywiście, jak Kubuś Puchatek coś powie, to na pewno jest to prawdą.

 • 162tony

  Oceniono 5 razy 1

  "Chiny. W ciągu ostatniej doby nie zmarł żaden pacjent zakażony koronawirusem"
  Za to na astmę, zapalenie płuc i "bo go bolało w mostku" - to ile zmarło?

 • takaprawda3000

  Oceniono 3 razy 1

  Ich dane są tak samo wiarygodne jak dane GUSu na temat inflacji.

 • klinkier

  Oceniono 3 razy 1

  Co i u nas oznacza zamknięcie granic i kwarantannę przynajmniej do września.

 • true_lysander

  Oceniono 4 razy 0

  Wuhan nie zostanie jutro otwarte. Między bajki możecie to włożyć. Od 3 dni idzie tam nowa fala zachorowań. Objawy są nieco mniej natężone, więcej jest też bezobjawowych nosicieli.

 • szeptun919

  Oceniono 6 razy -2

  Czy Chińczycy zaniżyli dane odnośnie liczny zakażonych koronawirusem i ofiar śmiertelnych? Pewnie tak, zresztą te dane są zaniżone w każdym kraju i to nie tylko z powodu celowego ukrywania rzeczywistej skali epidemii, ale i z prostej niemożności wychwycenia większości przypadków. Ale nie to jest najważniejsze. Najważniejsze jest to, że wygląda na to, iż Chińczykom jednak rzeczywiście udało się opanować epidemię. Obecnie w Chinach są zagraniczni dziennikarze, przedstawiciele ONZ, WHO, Lekarzy bez Granic i innych międzynarodowych organizacji i wszyscy oni mówią jednym głosem, że w kraju tym sytuacja ewidentnie się normalizuje. To gigantyczny sukces propagandowy Chin na tle tego, co dzieje się w państwach Zachodu, a już szczególnie na tle narastającej katastrofy w USA.

 • mederith

  Oceniono 8 razy -2

  Wszytko ma swoj poczatek i koniec. Macie juz policzone straty przez chinskiego wirusa?
  Podobno chinscy komunisci maja najwieksze rezerwy walutowe na swiecie. Tam prosze wysylac faktury. "mokre targi" z "ekologicznym jedzeniem":):) juz pozamykane? Czy chinole przeprosza za KORONAWIRUSA caly swiat?
  Czy dalej bedziemy kupowac tandete Made in China?
  Amerykanie dobrze wiedza, o czym tutaj pisze, prawda?

 • mietekkowalski

  Oceniono 2 razy -2

  Aha...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX