Boris Johnson na oddziale intensywnej terapii. Andrzej Duda i inni przywódcy wysyłają słowa wsparcia

Z całego świata spływają życzenia powrotu do zdrowia dla premiera Wielkiej Brytanii. Boris Johnson trafił do szpitala w niedzielę, kilkanaście dni po tym, jak wykryto u niego zakażenie koronawirusem. W poniedziałek po południu jego stan się pogorszył, a wieczorem Johnson trafił na oddział intensywnej terapii.

- Chcę przekazać najlepsze życzenia mojemu bardzo dobremu przyjacielowi i przyjacielowi naszego narodu, premierowi Borisowi Johnsonowi - powiedział Donald Trump podczas konferencji prasowej. - Bardzo zasmuciła nas informacja, że został właśnie przeniesiony na oddział intensywnej terapii. Wszyscy Amerykanie modlą się za jego powrót do zdrowia - dodał amerykański prezydent.

Powrotu do zdrowia szefowi brytyjskiego rządu życzyła też przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. "Jestem myślami tego wieczora z premierem Borisem Johnsonem i jego rodziną. Życzę mu błyskawicznego i pełnego powrotu do zdrowia" - napisała na Twitterze przewodnicząca Komisji Europejskiej.

Prezydent Francji Emmanuel Macron napisał, że w tym trudnym czasie przesyła wyrazy wsparcia Borisowi Johnsonowi, jego rodzinie oraz Brytyjczykom. "Życzę mu błyskawicznego powrotu do zdrowia w tym czasie próby" - napisał na swoim profilu społecznościowym francuski prezydent.

"Wyzdrowiej szybko" - napisał premier Australii Scott Morrison, oznaczając na Twitterze konto Borisa Johnsona. "Myślę o tobie, twojej rodzinie i wszystkich naszych brytyjskich przyjaciołach w tym trudnym czasie" - dodał premier Australii.

Życzenia premierowi Wielkiej Brytanii przesłał także premier Włoch Giuseppe Conte. "Jestem myślami z Borisem Johnsonem i wszystkimi Brytyjczykami. Życzę ci szybkiego powrotu do zdrowia. Masz wsparcie całego włoskiego rządu i moje osobiste. Wszyscy jesteśmy przekonani, że twój kraj przetrwa ten trudny czas" - napisał na Twitterze szef włoskiego rządu.

"Razem ze wszystkimi Brytyjczykami życzymy Borisowi Johnsonowi walki i zwycięstwa. Modlimy się za jego zdrowie - napisał Wołodymyr Zełeński, prezydent Ukrainy.

Słowa wsparcia dla premiera Wielkiej Brytanii skierował późnym wieczorem także prezydent Polski, Andrzej Duda. "Moje myśli są z premierem Borisem Johnsonem i jego rodziną w tym czasie próby. Życzę mu pełnego i szybkiego powrotu do zdrowia" - napisał na Twitterze polski prezydent.

W poniedziałek wieczorem poinformowano, że premier Boris Johnson został przeniesiony na oddział intensywnej terapii. Szef brytyjskiego rządu walczy z koronawirusem. Informację potwierdziło Downing Street, podając jednocześnie, że jego obowiązki przejął szef brytyjskiej dyplomacji Dominic Raab.

Boris Johnson trafił do szpitala w niedzielę, kilkanaście dni po tym, jak wykryto u niego zakażenie koronawirusem. W poniedziałek po południu - jak podało BBC - jego stan się pogorszył.

Zobacz wideo Dr Jacek Bartosiak o pokryzysowym scenariuszu dla Europy
Więcej o: